ברשת המלונות מצאו פתרון יצירתי למטיילים בעקבות הגשם שירד אתמול - 0404
+
ברשת המלונות מצאו פתרון יצירתי למטיילים בעקבות הגשם שירד אתמול טל פינקלשטיין

ברשת המלונות מצאו פתרון יצירתי למטיילים בעקבות הגשם שירד אתמול

מעבר לעובדה שאתמול התקיים יום המטריה הבינלאומי, הגשם בארצנו לא הפסיק לרשת. ברשת מלונות מטיילים החליטו להציע פתרון למטיילי המלון ולהוציא לכבוד יום זה טיול מודרך שהתקיים בגשם, כל מטייל קיבל מטריה טובה – ויצאו למסע.

בטיול צפו המטיילים בזרימות, בנחלים שוצפים ובמפלים. הם נפגשו עם המדריך בנקודת המפגש, שם קיבלו הסבר קצר על המסלול לנחל בצת: מסלול נחל-בצת הוא ללא ספק מן המסלולים הרגליים היותר פופולאריים ומבוקשים בגליל העליון המערבי.

טל פינקלשטיין

 

נחל-בצת, על אגנו הגדול, הוא הנחל הצפוני ביותר בארץ, מבין הנחלים הזורמים אל הים התיכון. מהלכו מלווה את קו הגבול עם לבנון לאורכו ממושב שתולה – מערבה, עד שפכו אל הים התיכון כ – 2 ק"מ מדרום לראש-הנקרה. הוא מתחיל באזור דרום-לבנון, מעט מצפון לכפר עייתא א-שאב.

שם הנחל שאוב מרשימת "הערים האסורות בתחום צור", הנזכרת בתלמוד הירושלמי במסכת שביעית. מכאן גם שמו של מושב בצת הסמוך לשלומי ואף השם "בסה" – שמו של הכפר הערבי הגדול, ששכן עד מלחמת העצמאות במקומה הנוכחי של העיירה – משמר את השם הקדום הזה.

חלקו הראשון של המסלול עובר ביובלו הראשי של הנחל, המוכר בשמו נחל-שרך. הנחל קרוי בשם הצמחים המיוחדים – השרכים, על מיניהם השונים, המלווים את אפיק הנחל על קירות הסלע שבגדותיו.