שיעורי שמחת יום א׳ חזרו לעיר הבה״דים - לתוך בית כנסת - 0404
+
שיעורי שמחת יום א׳ חזרו לעיר הבה״דים – לתוך בית כנסת

שיעורי שמחת יום א׳ חזרו לעיר הבה״דים – לתוך בית כנסת

בשורה לחיילים הדתיים ושומרי המסורת: שיעורי שמחת יום א׳ שבוטלו לפני כמה חודשים, חזרו לעיר הבה״דים – לתוך בית כנסת. כזכור, השיעורים בוטלו במהלך כהונתו של גדי איזנקוט בתפקיד הרמטכ״ל. כעת הם מתקיימים כסדרם.

טקס חנוכת בית כנסת בתחנת ההיסעים התקיים הבוקר (ראשון), בראשות הרבצ"ר, תא"ל הרב אייל קרים, ומפקד קריית ההדרכה, אל"ם אבי מוטולה, בקריית ההדרכה. חניון ההיסעים משרת את כל החיילים המשרתים בדרום וזוהי התחנה המרכזית עבורם, בשל השעה המוקדמת בה הם יוצאים מהבית, הועלה צורך בבניית בית כנסת בחניון ההיסעים על מנת לאפשר להם להתפלל.

בית הכנסת יכיל 24 מקומות לצד סידורים וחומשים לרווחת המתפללים, ויאפשר לחיילים העוברים בחניון ההיסעים ומעוניינים להתפלל, לעשות זאת בכל מזג אוויר. בית הכנסת בחניון ההיסעים, ככלל בתי הכנסת בקריית ההדרכה יתופעל על ידי מדור רבנות של קריית ההדרכה. הוא יהיה פתוח בימי ראשון, עד שאחרון החיילים עוזב את החניון בדרך לבסיסו.

מ״פורום רבנים במילואים״ נמסר לחדשות 0404: ״מברכים את ידידנו סרן מיל' הרב איינהורן על מלאכת הקודש שממשיכה למרות האתגרים. הקריאה בשם שמיים וריבוי התורה בשורות הלוחמים והחיילים כולם היא הלב הפועם של מלאכת הרבנות הצבאית לחיזוק עוצמתו של צה״ל״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com