סמוטריץ': "הרב פרץ החליט לסגת מההסכם עם האיחוד הלאומי - הגענו למבוי סתום" - 0404
+
סמוטריץ': "הרב פרץ החליט לסגת מההסכם עם האיחוד הלאומי – הגענו למבוי סתום" הלל מאיר ואור אלכסנברג

סמוטריץ': "הרב פרץ החליט לסגת מההסכם עם האיחוד הלאומי – הגענו למבוי סתום"

יו"ר מפלגת האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ', התייחס הערב (מוצאי שבת) לפיצוץ במו"מ עם מפלגת הבית היהודי בנוגע לאיחוד בין שתי המפלגות לקראת הבחירות הקרובות.

סמוטריץ': "ביום חמישי ושישי ניהלתי שיח אישי ארוך עם היו״ר הנבחר של הבית היהודי הרב רפי פרץ, במטרה להגיע להסכמה וחתימה על ריצה משותפת של שתי המפלגות בבחירות הקרובות על בסיס שוויון והנהגה משותפת. ואכן ללא מתווכים ויועצים – ואחרי וויתורים משמעותיים מצידי למען סגירה מהירה של ההליכה המשותפת – הצלחנו להגיע להבנות מלאות לפני כניסת השבת.

במסגרת זו סוכם כי הרב פרץ יוצב במקום הראשון ברשימה ואילו האיחוד הלאומי יקבל את הזכות לבחור בתפקיד הראשון. קוראים לזה שיוויוניות. לצערי הרב, בצאת השבת, הודיע לי הרב פרץ שלאחר התייעצויות שערך עם מקורביו, הוא החליט לסגת מההסכמה לבסיס שוויוני והנהגה משותפת – ולחזור לעמדת הפתיחה ולפיה הבית היהודי היא השותפה הבכירה ואנחנו האורח בבית.

אי לכך המשא ומתן בשלב הזה הגיע למבוי סתום. מתוך אחריות אני מתכוון להמשיך ולעשות הכל כדי להגיע לרשימה רחבה של כל מרכיבי הציונות הדתית והימין האמיתי, גם אם נראה שבעת הזו האפשרות להשתלב בליכוד כסרח עודף נראית קורצת יותר לאנשי הבית היהודי".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com