"המדינה הייתה צריכה לרעוד כולה - דם יהודי אינו הפקר" - תגובות חברי הכנסת והשרים לרצח המזעזע בירושלים - 0404
דוברות המשטרה

"המדינה הייתה צריכה לרעוד כולה – דם יהודי אינו הפקר" – תגובות חברי הכנסת והשרים לרצח המזעזע בירושלים

שרי וחברי הכנסת הגיבו היום (שישי) לרצח המזעזע אמש בירושלים, בו נרצחה אורי אנסבכר בת השירות בת ה-19 מתקוע. 

יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ בצלאל סמוטריץ': "‏הפרטים שכן ידועים על רצח אורי אנסבכר הי"ד מציירים תמונה מזעזעת ובלתי מתקבלת על הדעת. מדינת ישראל הייתה צריכה לרעוד היום כולה ואני מקווה שצו איסור הפרסום הגורף לא הוצא רק כדי למנוע את זה. דם יהודי בארץ ישראל לא יכול להיות הפקר!

אני שולח תנחומים מעומק הלב למשפחה. יהי זכרה ברוך".

ח"כ מוטי יוגב מהבית היהודי: "אורי אנסבכר הי"ד, בת שירות יקרה, נרצחה באכזריות בידי בני עוולה בעת שיצאה לשוח ביער סמוך למקום שירותה. סומך על שירות הביטחון הכללי, משטרת ישראל וצה"ל שיביאו ללכידת הרוצחים. יחד עם זאת, חובה לומר, גם לנשיא ארה"ב ולצוותו מילימטר מארצנו לא יימסר לשליטתם של עם של רוצחים".

סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן: "‏עם ישראל כולו כואב והמום מהרצח המזעזע של אורי אנסבכר ז"ל. קרוביה ומכריה מספרים על אישיות מיוחדת, עדינה ומלאת טוב. אין לי ספק כי מערכת הביטחון תשים את ידה על הרוצח השפל ותמצה עימו את הדין. תנחומיי העמוקים למשפחה".

השר אריה דרעי: "יחד עם כל עם ישראל אני חש זעזוע וכאב גדול מול המעשה הנפשע של רצח הנערה אורי אנסבכר ז"ל. אורי, כשמה כן היא, הייתה מאירה לכולם במעשי חסד ואכפתיות. שולח תנחומים כנים למשפחת אנסבכר ולישוב תקוע כולו. יהי זכרה ברוך".

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן: "אורי אנסבכר ז"ל, נשמה טהורה, בת תקוע, בת גוש עציון. ילדה תמימה ממשפחה יקרה. בת שירות לאומי שהקדישה את שנותיה הצעירים והיפים לטיפול בנוער במרכז יעילים, שם יצקה משמעות ותוכן לעולמה. תנחומינו למשפחה, לישוב תקוע ולגוש עציון כולו. אין מילים שיוכלו לנחמם אחרי רצח כה מחריד. אנו פונים אל המשטרה, כוחות הבטחון וכל מקבלי ההחלטות ודורשים למצות את הדין עם אותם רוצחים בני עוולה".

שר הביטחון לשעבר ויו"ר מפלגת ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן: "הזדעזעתי לשמוע על הרצח הנפשע של אורי נערה צעירה בת שירות לאומי, מהישוב תקוע. אני שולח את תנחומיי למשפחת אנסבכר באבלם הכבד ומקווה כי הרוצח או הרוצחים יתפסו במהרה וימוצה איתם הדין במלוא חומרתו. יהי זכרה ברוך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]