נתניהו: "תופרים תיקים נגדי? זאת מתפרה שלמה - בית הקלפים יתמוטט ויקרוס" - 0404
+
נתניהו: "תופרים תיקים נגדי? זאת מתפרה שלמה – בית הקלפים יתמוטט ויקרוס" לשכת רה״מ

נתניהו: "תופרים תיקים נגדי? זאת מתפרה שלמה – בית הקלפים יתמוטט ויקרוס"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התראיין היום (חמישי) בליכוד טי.וי. בראיון דיבר ראש הממשלה על הפגנות השמאל מחוץ לביתו של היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט ובכל מקום אחר. 

נתניהו: "שלוש שנים עושים לו (ליועמ"ש) הפגנות ליד הבית, בסופרמרקט, בבית הכנסת. מפגיני השמאל אומרים לו אתה ארנבת, אתה סמרטוט, אם אתה לא מעמיד את נתניהו לדין, אם אתה לא מגיש כתב אישום על שוחד אתה לא בנאדם, אתה לא כלום. אז הוא כנראה בשר ודם זה ברור והוא נכנע תחת הלחץ, זה מצער מאוד. הפרקליטים שלי הגישו דרישה להשלמות חקירה, להביא גם מסמכים וגם להביא למעלה מ-60 עדים חיוניים שיוכיחו את צדקתי. הם התעלמו מזה לגמרי, לא מעניין אותם, לא מעניין אף אחד. זה מדהים, זה התהליך המשפטי אולי החשוב ביותר בתולדות המשפט בישראל ולא עשו דבר כזה. תופרים תיקים? זאת מתפרה שלמה.

בדרך כלל זה לוקח שנה וחצי מהמלצות המשטרה, שגם אותן ידענו מראש, עד החלטת היועץ. אתה יודע כמה זמן זה לקח כאן? כמה שבועות, כמה ימים. זאת אומרת, דוחסים את התהליך. בדרך כלל היועץ צריך לעבור על כל התיקים בעצמו, לקרוא אותם אחד-אחד את כל העדויות, לא. פה הלכו רק לסיכומים והכל מהר, מהר, מהר. ולמה מהר? בחירות, אתה אמרת. אני גם אומר. זו הסיבה אחרת אין הסבר, מה המירוץ המטורף הזה, לאן הם רצים? אני מקווה שלא, אבל הבחירות האלה הם על הקשקש.

אני רק מקווה שכשהיועץ יצטרך להחליט עניינית אם להאשים אותי בשוחד על שתיים וחצי כתבות באינטרנט, הוא לא יעשה את הדבר האבסורדי הזה. כי במקביל אפילו לא חוקרים את יאיר לפיד וציפי לבני ו-42 חברי כנסת אחרים שנתנו לנוני מוזס ו"ידיעות אחרונות" את חוק ישראל היום שהיה מכניס לנוני מוזס מאות מיליונים וקיבלו תמורת זה לא שתיים וחצי כתבות באינטרנט אלא ספריות-ספריות של כתבות מלטפות, מלקקות, מחבקות. שום דבר, אף אחד לא חקר את זה. לא הזמינו אותם לחקירה. לכן יש פה משהו מעוות ואין לי ספק שכל בית הקלפים הזה יתמוטט, הוא יקרוס כשזה יגיע לתהליך אמיתי".