שני אחים ערבים נעצרו בחשד לסחיטה בכח, איומים ופציעה בנסיבות מחמירות - 0404
+
שני אחים ערבים נעצרו בחשד לסחיטה בכח, איומים ופציעה בנסיבות מחמירות אילוסטרציה

שני אחים ערבים נעצרו בחשד לסחיטה בכח, איומים ופציעה בנסיבות מחמירות

משטרת ישראל עצרה שני גברים בשנות ה-30 תושבי כפר כנא בגין סחיטה בכוח ופציעה בנסיבות מחמירות ופרקליטות מחוז צפון הגישה נגדם כתב אישום ובקשה למעצרם עד תום ההליכים.

בעקבות קריאה למוקד 100 של משטרת ישראל, על קטטה באתר בניה באזור התעשיה בכפר כנא, הוזנקו שוטרים למקום, אספו ממצאים ועיכבו את המעורבים לחקירה בתחנת המשטרה בכפר כנא.

במהלך החקירה עלה כי אחד הנאשמים יצר קשר עם הקבלן האחראי על אתר הבניה באזור התעשיה בכפר כנא, הציג עצמו כבעל חברת אבטחה והבעלים של השטח הצמוד לאתר הבניה אשר משמש כחניון לציוד מכני כבד והציע לקבלן שירותי שמירה. הקבלן הקשיב להצעת הנאשם והסביר לו כי בשלב זה עבודות הבניה באתר טרם החלו ואינו מעוניין בשמירה.

בסוף חודש ינואר עם תחילת העבודות באתר הבניה הגיע הנאשם לאתר ושאל את העובדים במקום אודות הקבלן תוך כדי שהוא מאיים עליהם ואומר להם כי הציוד באתר לא ישאר ללא האישור שלו והוא "ייקח את השמירה באתר ב"ח'אווה" ("פרוטקשן"). כאשר אחד העובדים השיב לנאשם כי אינם צריכים שמירה באתר – סטר לו זה על פניו, איים עליו באמצעות מקל מעץ ולבסוף זרק לעברו את המקל. נהג השופל שראה את הנעשה החל להרחיק את הנאשם מהמקום באמצעות השופל והוא נמלט מהמקום לכוון אחד המפעלים הקרובים.

תוך כדי בריחה, הנאשם התקשר לאחיו הגדול – הנאשם השני וסיפר לו על הנעשה. הנאשם השני מיהר להגיע למקום כשברשותו סכין יפנית ובאמצעותה דקר את אביו של העובד שהותקף ע"י הנאשם הראשון ונמלט מהמקום יחד עם אחיו. כוחות המשטרה שהוזנקו למקום הבחינו בשניים נמלטים מהמקום והם נעצרו.

בסיום חקירה יסודית הצליחו החוקרים לגבש תשתית ראיית כנגד שני האחים ואתמול פרקליטות מחוז צפון הגישה נגדם בקשה למעצרם עד תום ההליכים בבית משפט השלום בנצרת וכתב אישום בגין סחיטה בכוח לנאשם הראשון ופציעה בנסיבות מחמירות לנאשם השני. 

מהמשטרה נמסר כי, "משטרת ישראל קוראת שוב לכל אותם בעלי עסקים שנפלו קורבן לסחיטת דמי חסות/ שמירה "פרוטקשן" "ח'אווה" לא לחשוש ולא להיכנע לסחיטה ולהגיש תלונה במשטרה עוד היום! הניסיון המצטבר במגוון עבירות סחיטה באיומים מלמד כי התשלום אינו מבטיח דבר ומעודד "לא אחת" את העבריינים להעמיק את הסחיטה".