רוע: עצי אורן בני 95 שנה נכרתו על ידי אלמונים - 0404
+
צילום: יערני ועובדי קק״ל

רוע: עצי אורן בני 95 שנה נכרתו על ידי אלמונים

שבעה עצי אורן גלעין בדרך נוף יער בית קשת של קרן קימת לישראל נכרתו הלילה על ידי אלמונים. שני עצים מתוך השבעה הם מסוג 'אורן גליל' שנחשבים לעתיקים, שכן הם ניטעו בתקופת המנדט הבריטי לפני כ-95 שנה.

יערן נצרת בקק"ל רועי הראל סיפר כי מדובר במעשה ונדליזם, שכל מטרתו היתה ככל הנראה לחסום את דרך נוף יער בית קשת. "המעשה הזה הוא רוע לב. למה לעשות דבר כזה?", אמר הראל בתסכול, "דרך הנוף של בית קשת היא מקום שהישראלים אוהבים לטייל בו. זו פגיעה קשה למקום שכן בחלקה הזו עוברים גם שביל ישראל ודרך הבשורה. פשוט כואב הלב".

הראל ואנשי קק"ל נוספים מצאו הבוקר (חמישי), את העצים כרותים ולא האמינו למראה עיניהם, מדובר בחלקה בדרך נוף יער בית קשת במורדות הצפוניים של הר דבורה. "המעשה הזה הרס לי את היום. לראות את העצים האלה, במיוחד את שני העתיקים זה כאב לב גדול. הרגשתי כאילו אני נמצא בלוויה", סיפר הראל, "מדובר בחמישה עצים בני כ-50 שנה ועוד שני עצים בני כ-90 שנה, גדולים ויפים. באזור הזה נשארו רק עוד 20 עצים מסוג אורן גליל שהבריטים נטעו בשנת 1926, כשהחליטו להכריז על אזור הר דבורה כשמורת יער".

לדברי הראל הוא יעשה את כל המאמצים שאותם אלמונים שכרתו את העצים יבואו על עונשם. "כואב הלב שהעצים העתיקים האלה ילכו עכשיו לתנור של מישהו במקום שהציבור ימשיך ליהנות מהיופי שלהם. מי שעשה את המעשה המכוער הזה פגע בנוף ופגע באקולוגיה של האזור", הוסיף הראל.

קק"ל הגישה תלונה במשטרה וחקירה נפתחה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com