תלונה במשטרה: "אשה מנשות הכותל הכתה מתפללת במהלך תפילת ראש חודש" - 0404
צילום: המטה המשותף לשמירה על המקומות הקדושים

תלונה במשטרה: "אשה מנשות הכותל הכתה מתפללת במהלך תפילת ראש חודש"

במהלך תפילת ראש חודש אדר שנערכה היום (רביעי) בכותל המערבי, בהן השתתפו מאות נשים וגברים, נכחו במקום קומץ מ"נשות הכותל" ובמהלך התפילה דווח כי אחת מהן הכתה את אחת מהנשים המתפללות. האישה שהוכתה הגישה תלונה למשטרה כנגד המכה.

אירוע זה מתווסף למכתב שנשלח אתמול לשר הדתות, הרב יצחק ועקנין, ע"י נציגות נשים למען הכותל, בו שאלו "מי יגן על הנשים והנערות בתפילת ר"ח אדר א', מפני אלימות נשות הפרובוקציה?". במכתב תיארו הנשים את האלימות בה נוקטות נשות הפרובוקציה כנגד המתפללות, ואת העובדה כי המאבטחים לא מתערבים בנידון. את המכתב סיימו בשאלה "האם לרבבות הנשים המבקשות להתפלל אין זכויות?"/

המטה לשמירה על קדושת הכותל מסר כי התקנות בנוגע להתנהלות בכותל הן עמומות כרגע, ובעקבות המצב לא ניתן לאסור את מעשיהן של נשות הכותל, שגורמות לפרובוקציה מידי חודש.

מהמטה נמסר: "גם היום, כמו בכל ראש חודש, מאות נשים וגברים הגיעו לתפילת ראש חודש בכותל המערבי, מול מיעוט פרובוקטיבי ואלים שבאו לבזות ולחלל את הכותל. גם היום נתקלנו באלימות מצידן. המצב הזה חייב להשתנות ואנחנו קוראים לשר הדתות לתקן את התקנות כפי שביקשה הרבנות הראשית כבר בקיץ האחרון, וכפי שקידם את הדברים השר אזולאי ז"ל.

התקנות בכותל חייבות לאפשר תפילה אך ורק ע"פ המסורת וע"פ ההלכה היהודית, אך ורק ע"פ הרבנות הראשית לישראל". (צילום: המטה לשמירה על קדושת הכותל).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]