עבודות גינון: ההבדל בין גינה שלא יפסיקו לדבר עליה לסתם עוד גינה - 0404
+
עבודות גינון: ההבדל בין גינה שלא יפסיקו לדבר עליה לסתם עוד גינה צילום: יח"צ

עבודות גינון: ההבדל בין גינה שלא יפסיקו לדבר עליה לסתם עוד גינה

גינון מוגדר כגידול וטיפוח צמחים מסוגים שונים, הן לצורכי נוי והן לצורכי מאכל. הוא יכול להתבצע בקנה מידה קטן, למשל בגינות פרטיות או בחצר משותפת של בית דירות, אך הוא כמובן גם יכול להיעשות בגנים ציבוריים רחבי ידיים.

עבודות הגינון כוללות ניקיון יסודי של הגינה, ניכוש עשבים, טיפול באדמה, דישון, שתילת צמחים, גיזום עצים וענפים והקמת תשתיות השקיה ותאורה. בנוסף לכך, רצוי שאדם העוסק בגינון יידע גם להקים גינות בהתאם לתנאי השטח ולתנאי האקלים הייחודיים לכל גינה. לא יזיק שיהיה לו גם חוש עיצובי, כך שהגינה שיקים ויטפח עבורכם לא רק תהיה נאה ומסודרת, אלא גם מרהיבה עד כדי כך שתגרום לבאים אליה להשמיע קולות התפעלות.

עבודות הגינון מתבצעות בכל ימות השנה, ללא הבחנה בין העונות, ועל אף שמרבית העבודה מתבצעת בקיץ או באביב, גם בחורף העבודה אינה מפסיקה, בטח בכל הקשור לניקיון.

הגינון חיוני מאוד לגינות, והוא מיועד להרחיק מזיקים, לגרום להן לצמוח ולשגשג ולשוות להן מראה מאורגן ומטופח. כמו כן, הגינה היא בעצם שער הכניסה אל הבית שלכם וכדי שהרושם הראשוני יהיה חיובי, חשוב מאוד שחזות הגינה תהיה מרשימה. על מנת להשיג את כל אלה, כדאי שהגינון ייעשה על ידי גנן אמין ומקצועי שיכיר את הגינה ויטפל בה באופן מדויק ובמסירות. אם החלטתם לבחור בעל מקצוע, מומלץ לעשות זאת כבר בתחילת הדרך, אם אפשר כבר בשלבים הראשונים של עיצוב הגינה. בשלב זה יוכל הגנן לבצע עבורכם תכנון מדויק ומוקפד שיתאים לנתוני הגינה שלכם, הוא יוכל גם להניח את התשתיות הנחוצות באופן שימנע בהמשך בעיות או תקלות במערכת ההשקיה, וכן יכין את הקרקע לגינה העתידית באופן מיטבי שיאריך את חיי הצמחים בה.

אחת העבודות החשובות שרצוי שגנן מקצועי יבצע, היא שתילה וריענון של צמחים חדשים. לצד הצמחים והעצים הקבועים בגינה, מומלץ גם לשתול צמחים עונתיים, כמו למשל פרחים, עשבי תיבול או עצי פרי. כל אלה תורמים לקשר שבין הבית לגינה ומוסיפים לה יופי. רק גנן מקצועי יוכל לדעת איזה צמח מתאים לגינה שלכם ומהם תנאי הגידול שלו, לכן אם בכוונתכם לחדש את הגינה, קחו בחשבון שעבודה כזו דורשת ניסיון שרק לאדם מקצועי יש.

עבודות נוספות שכדאי לבצע באמצעות בעל מקצוע או חברה מתמחה הן חישוף וגיזום. עבודות מסוג זה דורשות ציוד וכלי עבודה ייעודיים, אישורים וביטוח. פעולת הגיזום מתמקדת למעשה בקיצוץ ענפים ושיחים ועיצוב צורתם, והיא מרעננת את העץ או השיח, מאפשרת להם להצמיח ענפים צעירים ותורמת לחדירת אור ושמש. בכך היא מסייעת לעמידותו של העץ / השיח.

דעו לכם שכפי שראינו, על אף שיש עבודות גינון שמחייבות התערבות של בעל מקצוע, אם יש לכם את התשוקה, הרצון והיכולת, תוכלו לבצע את מרבית עבודות הגינון בעצמכם וכך גם לעשות לנפש שלכם טוב, גם לדעת שהגינה שלכם נמצאת בידיים הכי טובות שאפשר, וכמובן שכך גם תחסכו עלויות. גנן טוב יוכל לסייע לכם בטיפים לגינון, להדריך אתכם ולוודא שאתם מבצעים את העבודה על הצד הטוב ביותר.

אין ספק שטיפול קבוע לגינה מבטיח לנו חלל רענן ומטופח שנוכל ליהנות ממנו ולנצלו לבילוי משפחתי, לאירוח או סתם להנאה מהטבע. אנו במעיין גנים נשמח להעניק לכם שירות ולבצע עבורכם את עבודות הגינון בתדירות אותה תבחרו. אנו מבטיחים לספק לכם מענה אמין ומקצועי שישמור על הגינה שלכם לאורך זמן.

באדיבות אתר טוב תודה.

לקריאה נוספת – המדריך המלא לתכנון והקמת גינות בארץ