מהן האופציות בליסינג פרטי? - 0404
מהן האופציות בליסינג פרטי? Pixabay

מהן האופציות בליסינג פרטי?

רכישת רכב חדש הוא: ליסינג. ליסינג הוא בעל פנים רבות: ניתן למצוא כיום ליסינג מימוני, ליסינג עסקי, ליסינג תפעולי וליסינג פרטי. ישנן חברות המציעות חפיפה בין המסלולים השונים.  ליסינג פרטי מציע כיום לאדם המעוניין לרכוש רכב חדש, מגוון רחב של אפשרויות. אם אתם מתלבטים לגבי רכישת רכב בעסקת ליסינג, חשוב מאוד שתתוודעו אל כלל הפרטים השונים וכלל המסלולים השונים המוצעים במסגרת עסקאות אלה ורלוונטיים לעסקאות מעין אלה, בטרם תבחרו לבצע אחת בפועל.

ליסינג פרטי מימוני – במה מדובר?

כאשר מדברים על ליסינג פרטי מימוני, מדובר בליסינג המיועד עבור אנשים פרטיים, העוסקים במקצוע חופשי- קרי: עצמאיים, בעלי עסקים קטנים או אנשים פרטיים, המעוניינים לרכוש רכב חדש, כאשר אין בידם את הסכום הכספי התואם לרכישת רכב זה. אותם אנשים לרוב יחפשו אחר הלוואה ארוכה בתנאי החזר נוחים על מנת לרכוש את הרכב המדובר. על אף שניתן לבקש ואף לקבל הלוואה מעין זו מהבנק, הרי שנטילת הלוואה שכזו מהבנק, עלולה לפגוע באשראי הפנוי ולכן, אותם אנשים יעדיפו שלא לבחור בה.

ליסינג פרטי מימוני יציע עבור הרוכש, אופציה לתשלום מקדמה לחברת הליסינג עבור קבלת הרכב אותו הוא מעוניין לרכוש לצורך שימושו. יתרת התשלום תתבצע על ידי הרוכש בהחזר חודשי שיקבע לו למשך פרק זמן שיכול לנוע בין 18 ל-60 חודשים. פרק הזמן וסכום התשלום יקבעו על ידי חברת הליסינג, בהתאם לסוג הרכב הנבחר על ידי הרוכש ובהתאם לפרמטרים נוספים. בתום תקופת התשלומים אשר נקבעה לרוכש, חברת הליסינג תציע לו לרכוש את הרכב על ידי תשלום היתרה שנשארה להשלמת הסכום המקורי של הרכב.

אופציה זו תעביר את הבעלות של הרכב מהחברה לרוכש.  אופציה שניה היא לסיים את העסקה בינו לבין החברה ואז כאמור הרכב יישאר בבעלותה של חברת הליסינג ואופציה שלישית היא להחליף את הרכב לרכב חדש ומשודרג, כאשר היתרה שתשולם עבור כיסוי הרכב הקודם, תהווה מקדמה לרכישת הרכב החדש. כמובן שבמקרה שכזה שוב תקבע תכנית החזרים חודשית לרוכש, בסכום חודשי מסוים ולטווח זמן מסוים.

ליסינג פרטי תפעולי – במה מדובר?

ליסינג פרטי תפעולי רלוונטי לבעלי עסקים קטנים, לעצמאיים או לאנשים פרטיים, אשר זקוקים לתנאי מימון נוחים בתהליך רכישת רכב, ואינם מעוניינים לעסוק בכל מה שכרוך לאחזקה השוטפת של הרכב כגון: טיפולים לרכב, טסט, מכירת הרכב ועוד. הליסינג הפרטי התפעולי הוא בעצם ליסינג מימוני, אלא שבניגוד לליסינג הממוני, הוא מציע שירותי תפעול עבור רוכש הרכב.

שירותים אלו יכולים לכלול: תשלום דמי ביטוח, אחריות על הכנסת הרכב לטיפולים השונים ועוד. מכיוון שמדובר בשירותים נוספים המגיעים יחד עם הרכב, התשלום אשר מורכב ממקדמה ומתשלומים חודשיים על הרכב, יכסה גם את ערך השירותים הנוספים המגיעים עם הרכב במסגרת עסקה זו ולא רק את ערך הרכב עצמו. האופציות המוצעות עבור הרכוש בתום תקופת הליסינג דומות לאופציות המוצעות לרוכש בעסקת הליסינג הממוני. אלא שהמחיר יהיה שונה בשל השירותים הנלווים הניתנים מחברת הליסינג במסגרת עסקה זו.

עסקאות ליסינג מהוות כיום עסקאות פופולריות מאוד עבור אנשים המעוניינים לרכוש רכב חדש, אך אין להם אופציית מימון נוחה לצורך הרכישה. הבחירה בעסקת הליסינג המתאימה לכל רוכש, מסייעת לו לקבל את האפשרות הטובה ביותר לרכישת רכב עבורו, במחיר המתאים לו ובתנאים הנוחים לו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]