הפריימריז בליכוד – רשימת המומלצים של 0404 כלכלה - 0404
+
הפריימריז בליכוד – רשימת המומלצים של 0404 כלכלה

הפריימריז בליכוד – רשימת המומלצים של 0404 כלכלה

לידיעה: גורמים הקשורים בבחירות הפיצו במסרונים לטלפונים סלולריים את הכתבה, כאשר ציינו בשם השולח "0404news". מדובר בהתחזות ומערכת חדשות 0404 תגיש תלונה במשטרה.

מחר (שלישי) תתקיימנה הבחירות הפנימיות (הפריימריז) במפלגת הליכוד שתקבענה מי מבין חברי הכנסת שבמפלגה יכנסו לרשימת המפלגה בבחירות הקרובות ובאיזה סדר.

אל מפלגת הליכוד שחרטה על דגלה את המוטו "תנועה לאומית ליברלית" נכנסו בשנים האחרונות גורמים שאין ביניהם ובין ליברליזציה של המערכת הכלכלית דבר, למשל ח"כ חיים כץ יו"ר ועד העובדים של התעשייה האווירית שמשמש בפועל כנציג ההסתדרות במפלגה, ח"כ מיקי זוהר שהעלה בכנסת כמה הצעות חוק לחלוטין לא ליברליות ועוד.

במקביל נרשמת התעוררות רצינית מצד קבוצות בתוך הליכוד שמעוניינות לשנות את המגמה הנ"ל ולכן המאבק בפריימריז הקרובים יהיה קשה ומותח מהרגיל. אחרי קדנציה מלאה בהצעות חוק במגוון תחומים עקבנו אחרי הצעות החוק שנועדו להיטיב עם הכיס של האזרח הקטן ועם כלכלת המדינה באופן כללי, וריכזנו עבורכם – מתפקדי הליכוד – את רשימת המועמדים שמחוייבים לאזרח ולא לקבוצות לחץ.

שרן השכל
רבות דובר על חברת הכנסת הצעירה שקוטפת פעם אחר פעם את המקום הראשון במדד החירות. המדד שמדרג את חברי הכנסת לפי דאגתם לחופש הכלכלי בשוק פורסם בסוף השבוע האחרון ועקב אחרי הצעות החוק שעלו בכנסת ולפי הצבעת חברי הכנסת. שרן זכתה במקום הראשון בזכות מאבקה במועצות החקלאיות ובזכות פעלה למען אי הפללת מעשני קנאביס. היא מתבטאת בעקביות בעד עקרונות השוק החופשי והעבירה את החוק לביטול השימוש בפקס במשרדי הממשלה.

אמיר אוחנה
גם אוחנה מככב במדד החירות ונמצא במקום השני. בשלוש שנים שאוחנה בכנסת, הוא היה מהשותפים החזקים והנאמנים למחנה הליברלי. אוחנה הוא איש שוק חופשי וחרויות פרט ברמ"ח אבריו. הוא קידם הצעות חוק רבות בתחומים כלכליים, וחברתיים. הוא נלחם הוא נלחם עבור חופש הביטוי ולמען הורדות של מיסים ונטל רגולטורי.

יואב קיש
ח"כ קיש אחראי לרפורמה ברישוי של העסקים הקטנים שאפשר לסמנה כאחת הרפורמות המשמעותיות שנעשו בקדנציה האחרונה ואולי בכלל בעשורים האחרונים. הרפורמה תקצר דרמטית את זמן ההמתנה לרישיון עסק, תרכז דרישות רישוי שונות ברשות אחת ותסיר חסמים מכבידים ומיותרים על העסקים הקטנים שנושאים על גבם את נטל הכלכלה הישראלית. בנוסף ח"כ קיש הוביל את הרפורמה ביצוא הקנאביס שעתידה להכניס מליארדים לקופת המדינה.

אופיר אקוניס
ח"כ אקוניס הוא "האיש שלנו" בוועדת השרים לענייני חקיקה. אקוניס עמד בכניסה לוועדה וקידם כל חוק ליברלי ובלם את האחרים. אקוניס הוכיח בקדנציה נאמנות אזרח ולא לקבוצות הלחץ והוא מבין הקולות הבודדים בליכוד שמתבטאים בקול רם ובלי להתנצל בעד שוק חופשי.

דימה תאיה
גם המועמדת הזאת אינה בכנסת כרגע ומתמודדת על משבצת המיעוטים. דימה, ערבייה מוסלמית ציונית פרסמה לפני מספר ימים פוסט בפייסבוק ובה פרטה לסעיפים קונקרטיים את מצעה הכלכלי. המצע כולו ליברלי אמיתי ומגלה בקיאות מפתיעה למדי בנושאים כלכליים ובאתגרים הכלכליים של המדינה. דימה מודעת לכל האתגרים הנ"ל ולכך שהיא תיאלץ להתמודד עם קבוצות לחץ והיא לוקחת עליה את המשימה ברצינות. בהחלט מגיע לנו שהיא תכנס לכנסת.

כמובן אפשר להמליץ על עוד מועמדים שבלטו באופן יחסי בפעילותם למען הקלה על החיים שלנו – פעילת שאינה טריוואלית כלל מצידם של חברי הכנסת, אך חברי הכנסת נמדדים גם בעוד פרמטרים כמו נאמנותם לארץ ישראל, מחוייבותם לשינוי יסודי במערכת המשפט ועוד, ולכן אנו מסתפקים בשלב זה בהמלצות על ששה מועמדים בלבד.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com