חשד: אדריכל ערבי זייף חתימות של מהנדסים והביא לאישור ובנייה של עשרות מבנים שעלולים לסכן את הציבור - 0404
+
חשד: אדריכל ערבי זייף חתימות של מהנדסים והביא לאישור ובנייה של עשרות מבנים שעלולים לסכן את הציבור דוברות המשטרה

חשד: אדריכל ערבי זייף חתימות של מהנדסים והביא לאישור ובנייה של עשרות מבנים שעלולים לסכן את הציבור

במהלך התקופה האחרונה, מנהלים חוקרי ההונאה של המשטרה חקירה סמויה, בעקבות מידע שהתקבל אודות תכניות אדריכלות שהוגשו לאישור במטרה לקבל היתרי בניה ועליהן חותמות מהנדס מזויפות.

במהלך החקירה הסמויה, התבררה תמונה מורכבת לפיה, החשוד, ערבי בן 30 מעין נקובא, פעל באותה שיטה בעשרות מקרים והגיש בקשות להיתרי בניה במועצות סביב ירושלים, כאשר חתימותיהם של המהנדסים המהווה חלק משמעותי בתהליך אישור המבנים, מזויפת, ובפועל אותם מהנדסים מעולם לא התקשרו עם אותו אדריכל או חתמו על תכניותיו.

עוד עלה, כי עד כה ניתנו כ-32 היתרי בניה עבור 64 יחידות דיור שעפ"י החשד אושרו בדרך שאינה חוקית זו באזור המועצות מטה יהודה, וששווים מוערך במאות מיליוני שקלים, וקיימות עוד עשרות בקשות להיתרי בניה שהוגשו באותה שיטה על סמך חתימות מזויפות אלו.

כאמור, בשלב זה החלו להיערך בדיקות שונות לאותם מבנים לבחינה האם הם מהווים סכנה לאלו המתגוררים בהם ולציבור, וייתכן שחלקם אף יפונו או יעמדו בפני צווי הריסה.

הבוקר, עצרו חוקרי המשטרה את החשוד והוא נחקר בשעה זו בחשד לזיוף מסמך בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד והפרת אמונים של עובד ציבור. בהמשך יוחלט באם יובא לדיון בהארכת מעצרו.

מהמשטרה נמסר כי, "עבירות של זיוף ומרמה הנוגעת לאישור מבנים טומנת בחובה סכנה מידית ומממשית למתגוררים, המשתמשים במבנים ולציבור הכללי, וכנגד עבריינים אלו הפועלים בעורמה ומסכנים את שלום הציבור נפעל על מנת להפסיק את פעילותם ולהגיע לחקר האמת בכל הכלים ולהביאם לדין בגין מעשיהם". (בתמונה: המסמכים שנתפסו).

 

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com