מאות בוגרי מכינות קדם צבאיות: "לא נרשם לאוניברסיטת בר אילן אם לא יבוטל כנס הפוליאמוריה" - 0404
+
מאות בוגרי מכינות קדם צבאיות: "לא נרשם לאוניברסיטת בר אילן אם לא יבוטל כנס הפוליאמוריה"

מאות בוגרי מכינות קדם צבאיות: "לא נרשם לאוניברסיטת בר אילן אם לא יבוטל כנס הפוליאמוריה"

לקראת הכנס שיתקיים מחר (שלישי) באוניברסיטת בר אילן שעוסק בנושא פוליאמוריה, יצאו בוגרי המכינות הקדם צבאיות במכתב נגד קיום הכנס. במכתב, עליו חתומים למעלה מ-250 בוגרים שכבר סיימו את השירות הצבאי ובימים אלו בודקים את השתלבותם במוסדות האקדמאים השונים, נכתב כי אם הכנס אכן יתקיים, הם ידירו את רגליהם מהאוניברסיטה ולא ירשמו אליה.

מכתב זה מגיע בעקבות פרסום מסיבי על היום הפתוח שיתקיים בשבוע באוניברסיטה לקראת ההרשמה לשנה הבאה, ויוזמיו מקווים שהלחץ הציבורי שיופעל על הנהלת האוניברסיטה בכך שתלמידים לא יגיעו ליום הפתוח, יוביל לביטול הכנס. חלק מהחתומים, שלומדים כבר עכשיו באוניברסיטה, הודיעו כי הם ידירו את רגליהם מהכנס, שכאמור צפוי להתקיים מחר באוניברסיטה ויעסוק בנישואים פתוחים בין בני זוג נשואים.

במכתב כותבים בוגרי המכינות: "אנו בוגרי הצבא של המכינות הקד"צ הדתיות מוחים על כנס הניאוף שמתקיים באוניברסיטת בר אילן, ומדירים את רגלינו מהאוניברסיטה ורישום אליה עד שיוסר הפגם הנורא הנ"ל מחוצותיה. כשהתא המשפחתי יהיה חזק ומלוכד יתחזק ויתעצם העם כולו, ולא בדרך של פריצות ופריצת גדר של 'כרם ישראל'.

לא ניתן ל"מכבסת מילים" לבלבל אותנו ביחס לניאוף הרע והמכוער הזה, ואפילו לא בשם חופש הדעות. "וידעת כי שלום אהלך ופקדת נוך ולא תחטא". הכותרת 'סוגיות טיפול בפוליאמוריה', היא במילים אחרות מערכת יחסים בין יותר מבן זוג אחד כחלק מ"טיפול זוגי".

הכנס מציג את מערכת היחסים הזו כאידאל שיש לדון בו ולעסוק ביתרונותיו. האירוע הזה מעודד בגידה זוגית, חוסר נאמנות וערעור נוסף של מוסד המשפחה הנורמלי. לשון הפרסום: "לא עוד רומנים מושחתים מן הצד אלא מבנה מסועף, מודע ביותר, מורכב ומשוכלל של יחסים רומנטיים מרובים – חוקי לגמרי, מתוקנן מכל וכל, אקדמית, מחקרית, פופוליסטית ותכף גם דתית".

"אנחנו לא מסכימים לקיום כנס פרוץ שכזה, בעיקר באוניברסיטה המזוהה כדתית", המשיכו בוגרי המכינות. "דבר כזה לא ראוי שיתקיים במסגרת ציבורית בחברה הישראלית, כל שכן במסגרת דתית. כל אחד ואחת שדבר זה חשוב לו ונוגע לליבך, אנא הצטרפו והביעו תמיכה במחאה ובאלה שבחרו להדיר רגליהם מן המקום כבר החל מהיום הפתוח שחל ביום שישי הקרוב באוניברסיטת בר אילן".

מכתב זה מגיע לאחר שורה של הפגנות שהתקיימו במוצאי השבת האחרונה מול ביתם של בכירים באוניברסיטת בר אילן. עשרות מפגינים הפגינו מול ביתה של רקטורית האוניברסיטה, הפרופסורית מרים פראוסט, בדרישה שתסיר את הסכמתה לקיום הכנס ואף תדאג לבטלו. במקביל, התקיימה בשוהם הפגנה גם מול ביתו של נשיא האוניברסיטה, הפרופסור אריה צבן, בקריאה לנצל את סמכותו ולבטל את הכנס. (בתמונה: שלטי מחאה שנתלו בשבוע שעבר מול האוניברסיטה).