זינוק בהתחלות הבנייה של דירות קטנות בנות 2 חדרים בשנת 2018 - 0404
+
זינוק בהתחלות הבנייה של דירות קטנות בנות 2 חדרים בשנת 2018

זינוק בהתחלות הבנייה של דירות קטנות בנות 2 חדרים בשנת 2018

זינוק בהתחלות הבניה של דירות קטנות בנות 2 חדרים בשנת 2018. מנתוני הלמ"ס שעובדו על ידי משרד השמאות ישראל יעקב עולה כי בשלושת הרבעונים הראשונים של 2018 החלה בנייתן של 1,390 דירות 2 חדרים, זאת לעומת 834 דירות 2 חדרים שהחלו להיבנות בשנת 2017 כולה.

למרות העלייה בבניית דירות קטנות עדיין מדובר בשיעור נמוך יחסית מחלקן בסך התחלות הבניה בישראל. בשנת 2018  4% מהתחלות הבניה היו של דירות 2 חדרים לעומת 2% בשנת 2017.

החלק הארי של התחלות הבניה בישראל הוא עדיין של דירות 4 חדרים (39% מסך התחלות הבניה), כאשר דירות 3 מהוות 6% מהתחלות הבנייה ודירות גדולות של 5 חדרים ומעלה מהוות 50% מהתחלות הבנייה בשלושת הרבעונים הראשונים של 2018.

תל אביב מובילה את טבלת הערים בהן החלה בנייתן של דירות 2 חדרים

לדברי יהודה גורסד, מנכ"ל חברת וואי בוקס המקימה 4 פרויקטים בתל אביב "דירות 2 חדרים מבוקשות בכלל ובתל אביב בפרט. בתכנון הפרויקטים שלנו אנחנו דואגים ש-20-35% מהדירות בכל פרויקט תהיינה של 2 חדרים, כאשר בפלורנטין זה מגיע אפילו ל-35%. מבחינת פרופיל הרוכשים, עד המהלך של כחלון על מיסוי דירה שלישית המשקיעים ותושבי החוץ היו הקהל העיקרי שרכש את הדירות הללו. אך מאז זה השתנה, ואנו רואים היום שקהל הרוכשים הצטמצם לתושבי חוץ שמעוניינים בדירה קטנה למגוריהם בזמן חופשתם בארץ, או הורים לילדים מתבגרים שרוכשים את הדירה הזו ליום שבו הם יעזבו את הבית."

יצחק לקס, מנכ"ל קבוצת אלדד פרי, הבונה דירות 2 חדרים בפרויקטים רבים שהיא מקדמת כחלק מהאסטרטגיה של החברה, "הגידול בהתחלות הבניה של דירות 2 חדרים ב-2018 הוא מבורך, אולם עדיין יש עוד הרבה עבודה לבצע בכדי שהמוצר הזה יהיה שכיח בשוק, במיוחד באזורי הביקוש. דירות קטנות הן אחד מהמוצרים המבוקשים ביותר היום בשוק הנדל"ן הישראלי, כאשר מצד שני ההיצע שלו כמעט ולא קיים. דירה קטנה היא מוצר חברתי ממעלה ראשונה, ונותן פתרון חשוב לאוכלוסיות רבות, כגון סטודנטים, גרושים וגרושות, רווקים ורווקות ועוד. באמצעות פתרונות יצירתיים של תכנון נכון ועירוב שימושים ניתן לייצר הרבה יותר דירות קטנות שגם ישרתו את הביקוש וגם יהיו כלכליות יותר לרשויות המקומיות".

לדברי אבי כראל הבונה את מתחם בראון 42 מעלות באילת "בשנה האחרונה, בעקבות מאמצי השיווק של משרד התיירות וההקלות לחברות התעופה, חלה עלייה בביקושים  למקומות לינה באילת מעבר לחדרי המלון שיש כיום בעיר. המשקיעים הישראלים זיהו את הביקושים האלה ואנחנו בהחלט רואים אותם בביקושים לדירות בפרוייקט על אף שעדיין לא החל השיווק באופן רישמי. באילת אנחנו רואים תופעה שישראלים רוכשים דירות קטנות כדי להשכיר אותם למטרת נופש. זו אחת הסיבות שהחלטתי לבנות מתחם הכולל מצד אחד מלון 5 כוכבים ובצמוד פרויקט מגורים עם 223 דירות שרובם דירות 2 חדרים. רוכשי הדירות יוכלו להתגורר בהם כל השנה ולקבל שירותים מלונאיים מלאים לחילופין בזמן שהם לא נמצאים בדירה, יוכלו להכניס את הדירה לפול של רשת מלונות בראון ובכך בעצם ליהנות מהשכרה לטווח קצר מבלי להתעסק עם הניהול של האופרציה הזאת.

"בארץ זהו פורמט חדש לתפעול דירות מגורים בערי תיירות, אך באירופה ובארה"ב הפורמט קיים מזה שנים ועובד בהצלחה רבה כדוגמת ערים כמו מיאמי, פלמה דה מיורקה, איביזה, הריביירה הצרפתית ועוד".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com