מחאה אנטי ישראלית כנגד התזמורת הישראלית בניו יורק. דיין: "שום מחאה לא תעצור אותנו" - 0404
+
מחאה אנטי ישראלית כנגד התזמורת הישראלית בניו יורק. דיין: "שום מחאה לא תעצור אותנו"

מחאה אנטי ישראלית כנגד התזמורת הישראלית בניו יורק. דיין: "שום מחאה לא תעצור אותנו"

התזמורת הפילהרמונית הישראלית הופיעה אתמול (ראשון) אחר הצהריים בניו יורק באולם הקרנגי הול היוקרתי, בנוכחות הקונסול הכללי בניו יורק, דני דיין, כחלק מסיבוב הופעות שהחל בסוף השבוע האחרון ויסתיים ביום שבת.

מספר ימים לפני הופעתם, החלה מחאה ברשתות החברתיות כנגדם בהובלת ארגון עדאלה, קבוצת "אמנים פעילי זכויות אדם" שמשתייכת לתנועת החרם (BDS). הארגון קורא לחרם תרבותי על ישראל וטוען כי "המדע, התרבות והאקדמיה של ישראל מנסים לטשטש את הפשעים האיומים שלה נגד האנושות". מחוץ לאולם הופעתם של התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התקיימה הפגנה עם עשרות משתתפים כנגד הופעת התזמורת וכנגד התרבות הישראלית.

ההפגנה דימתה תזמורת גם היא לצד שלטי BDS וקריאות קשות: "צריך להחרים מוסדות תרבות ישראלים כמו התזמורת הפילהרמונית השותפה לשלטון האפרטהייד הישראלי. מדינת ישראל פוגעת בתרבות הערבית: סוגרת תיאטראות, לא מאפשרת לאירועי תרבות להתקיים ואוסרת על אמנים ערבים לטייל".

דני דיין, הקונסול הכללי בניו יורק: "אני גאה על הגעתה של התזמורת הפילהרמונית לארה"ב, התרבות הישראלית מבוקשת בכל העולם ומהווה גאווה ישראלית. זו לא הפעם הראשונה שגורמים קיצוניים אנטי ישראלים מארגנים מחאה כנגד תרבות ישראלית. שום מחאה לא תעצור את התרבות הישראלית מלפרוח בישראל ומחוצה לה. הכלבים נובחים והמנגינה שלנו נמשכת״.

הקונסוליה הכללית בניו יורק