שימו לב במה מודה השמאל... - 0404
+
שימו לב במה מודה השמאל…

שימו לב במה מודה השמאל…

השמאל מודה לראשונה בפה מלא כי אינו יכול להחליף את ראש הממשלה בנימין נתניהו בקלפי. לקח לשמאל זמן להודות על האמת, אך בסופו של דבר לא היתה לו כל ברירה אחרת.

אף אחד ממועמדי השמאל ואלה הקוראים לעצמם ״מרכז״ אינו מסוגל להחליף את ראש הממשלה בנימין נתניהו. המועמדים האחרים פשוט לא מספיק טובים. אין להם כריזמה, אין להם ניסיון ובטח שלא יכולת. את זה הם אמרו – לא אני.

בימים האחרונים אנו שומעים יותר ויותר את לחץ השמאל להתחבר כגוש אחד – כי זה אולי הסיכוי היחידי לדגדג את ראש הממשלה. לפיד עם יעלון ועכשיו גם לפיד במגעים. כולם שם מודים: לבד – אנחנו לא מסוגלים. הם נעזרים בכלי התקשורת כדי שיסדרו להם כותרות שביחד זה אפשרי.

לפיד, גנץ, גבאי וחבריהם יודעים שאין להם שום סיכוי אם ירוצו מול ראש הממשלה בנפרד. במילים אחרות: רק כולם יחד יצליחו אולי להחליף את נתניהו. לטענתם. הבנתם את זה? הם מודים שהם לא מספיק טובים ואולי רק יחד – יצליחו.

ההודאה של השמאל כי רק יחד אולי יצליחו להביך את ראש הממשלה, בעצם מבהירה לעם ישראל כי רק נתניהו יכול וכפי שאומרים שלטי ״הליכוד״ – ׳נתניהו ליגה אחרת׳. אם נתניהו ׳ליגה אחרת׳ גם על פי השמאל – אז מדוע להחליף? אם ראש הממשלה טוב מכל אחד מיתר המועמדים לתפקיד, מדוע צריך לשגע את עם ישראל?

עכשיו, בואו נציץ רגע אחד בסקרים, כדי להבין שגם סקרי ההצלחה של חיבור שמאלני יחד – לא בדיוק מציאותיים. צחקתי בסוף השבוע כאשר ראיתי את הכותרת של ״ישראל היום״ (אגב, עיתון מצוין), שהעניק לבני גנץ 19 מנדטים. תשאלו מי עומד מאחורי הסקר? אהה כן, ״מאגר מוחות״. נלך מעט אחורה ונזכר בסקר הקודם המשותף של ״ישראל היום״ ו״מאגר מוחות״: עופר ברקוביץ׳ יקבל בסיבוב הראשון במירוץ לעיריית ירושלים 28 אחוז ואיתו יעלה לסיבוב השני זאב אלקין עם 16 אחוז. אופס, איזו נפילה. זאב אלקין כלל לא עלה לסיבוב השני ועופר ברקוביץ׳ עלה לסיבוב השני מהמקום השני, כי את הראשון תפס בגדול משה ליאון. ליאון, למי ששכח שם – זכה בבחירות והוא ראש העיר ירושלים. הבנתם את הסקר? לא בכיוון!

בקיצור, עם ישראל לא צריך מאגר ולא מוחות. הוא מספיק חכם בכדי להבין לבד שגם השמאל מודה שאין להם מועמד שמסוגל להחליף את ראש הממשלה בנימין נתניהו.

מתוך ישראל היום

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com