עיריית נשר וקק"ל פועלים להפוך את "פארק הגשרים התלויים" לנגיש עבור בעלי מוגבלויות - 0404
עיריית נשר וקק עיריית נשר

עיריית נשר וקק"ל פועלים להפוך את "פארק הגשרים התלויים" לנגיש עבור בעלי מוגבלויות

בימים אלה, פועלת עיריית נשר בשיתוף עם קק"ל, להפוך את "פארק הגשרים התלויים" לנגיש גם עבור אנשים בעלי מוגבלויות ולמענם של המשפחות הצעירות הפוקדות בהמוניהן את המקום עם עגלות תינוק.

פארק קק"ל בנשר, השוכן בפאתי העיר, על מורדותיו הצפון-מזרחיים של הכרמל, משתרע על שטח של כ-275 דונם, ומהווה לאורך כל השנה מוקד משיכה למטיילים רבים. במהלך החגים נרשמת מדי שנה תנועה גדולה במיוחד של מבקרים. 

במרכזו של הפארק שהקימה קק"ל, זורם לו נחל קטיע – אחד מיובליו של נחל נשר. האטרקציה המרכזית בפארק היא: שני הגשרים, שאורכם כ-70 מטרים, והנמתחים להם באמצעות כבלי פלדה מעל לוואדי המרהיב. בפארק עצמו משובצים מתקני משחקים, נקודות תצפית, ומקום ייעודי עם שולחנות וספסלים לטובת פיקניקים משפחתיים.

במקום ישנם מספר מסלולי טיול: מסלול קצר, המגיע ממגרש החנייה היישר אל הגשרים, ומסלולים נוספים, אתגריים יותר, העוברים ליד מערה עתיקה שבה נתגלו סימני התיישבות מתקופות קדומות.

בימים אלה נמצא פארק הגשרים בעיצומו של תהליך שדרוג ומתיחת פנים. בסיור שערך במקום ראש העיר נשר, רועי לוי, יחד עם מנכ"ל העירייה, צחי שומרוני, ומנהל מרחב צפון בקק"ל, עמרי בונה, סוכם על תכנון הנגשה של מסלול ההליכה מהכניסה לפארק ועד אזור הגשרים, עבור בעלי מוגבלויות והורים המגיעים למקום עם עגלות.

במקביל, בוחנת העירייה אפשרויות לקיים, בשיתוף קק"ל, הפנינג משפחות ופיתוח של פעילויות ואטרקציות קבועות.

עיריית נשר

לוי: "פארק נשר-קק"ל הוא פנינת טבע מהיפות ביותר שיש כיום בישראל. לצערי, בעלי מוגבלויות הרתוקים לכיסאות גלגלים, או משפחות שמגיעות לפארק עם עגלות תינוק מתקשות כיום להגיע אל הגשרים. עיריית נשר בראשותי מיחסת חשיבות רבה לתחום הנגישות. ההמטרה שלנו היא לחשוף את הגשרים לקהלים נוספים.

מטרתנו היא לשים את נשר על המפה, כדי שכולם ידעו ויכירו את נשר ואת הגשרים שהם אחד האייקונים המובילים בעיר. אני ועיריית נשר מזמינים את אזרחי המדינה לבוא וליהנות בפארק, לעלות על הגשרים ולשוטט בשבילים".

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]