למי שלא הבין שמדובר בשמאל: הנה מה שהסתתר מאחורי נאום גנץ - 0404
צילום: ערוץ 20

למי שלא הבין שמדובר בשמאל: הנה מה שהסתתר מאחורי נאום גנץ

בני גנץ דיבר בנאומו הראשון בקווים כלליים. הוא ביקש לומר הרבה, אבל התכוון שיבינו מעט. מעט מאוד. גנץ דיבר על מה כן ודאג לומר ש״נחזק את גושי ההתיישבות״. הוא ידע שחלק מהציבור לא יבין על מה הוא מדבר ולמה הוא מתכוון ולכן לא פירט.

הפובלציסט, בועז העצני, אחד מהאנשים המכירים היטב את נושא ההתיישבות ובכלל את כל יהודה ושומרון, התארח בתכנית ״האולפן הפתוח״ בערוץ 20 ועשה סדר לדברים. העצני הבהיר כי ברור מדבריו של גנץ כי בכוונתו להגיע להסדר עם הערבים ולבצע נסיגה הקרובה לגבולות 67.

בועז העצני: ״גנץ אמר מה כן – גושי ההתיישבות, רמת הגולן, ירושלים ובקעת הירדן. מתוך זה, אתה מבין מה לא. הוא יכול היה להגיד אנחנו רוצים לוותר על הכל, 80 אחוז מהשטח, חוץ מגושי ההתיישבות וירושלים… כי כל מה שהוא לא אמר – זה 80 אחוז מהשטח. גנץ דיבר על נסיגה קרוב מאוד לגבולות 67.

איך יודעים? הוא אמר ננסה לעשות שלום, לא יילך? נעשה צעדים אחרים. ריבונות? סיפוח? לא. לא. אנחנו מדברים על נסיגה חד צדדית. הוא רוצה לעשות את מה שהחכמים עשו בעזה ויצרו צרה בקנה מידה לא פשוט. הוא רוצה להביא את זה לרוב השטח ביהודה ושומרון״. (צפו בדברים).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]