תנועה חדשה תשים את היהדות במרכז הבחירות - 0404

תנועה חדשה תשים את היהדות במרכז הבחירות

מיזם חדש צפוי להחזיר את נושאי היהדות למרכז סדר היום של הבחירות. המיזם אשר נקרא 'חזון', החל לפעול במטרה להשיב את מדינת ישראל אל מטרות הקמתה – מדינה יהודית לעם ישראל. "אחרי אלפי שנות ציפייה, חלום המדינה היהודית התגשם. היום, 70 שנה אחרי, הגיע הזמן לערוך "בדק בית" ולחזק את הזהות היהודית" נאמר בפרסומים של המיזם.

הסיפור היהודי הוא לא עוד טרנד "חם ברשת". נכתב בדף הפייסבוק של חזון בעקבות הנאום של בני גנץ השבוע, בו הם מסבירים את עקרונות המיזם. "הסיפור היהודי זה אנחנו. כל אחד ואחת מאתנו שמתרגש למראה נרות השבת המרצדים בביתו. כל הורה שמזיל דמעה של אושר כשזוכה להוביל את ילדיו תחת החופה "כדת משה וישראל". הסיפור הזה הוא סיפורה של המדינה היהודית – היא מדינת ישראל" נכתב.

המיזם החדש מבקש לשים דגש על כמה נושאים. אחד הדגשים המרכזיים הוא נושא המודל המשפחתי. המיזם מבקש מהמפלגות השונות לבלום כל חקיקה או הכרה בעד מודלים אחרים, שהם לא אבא, אמא וילדים, המבקשים להיקרא משפחה.

נושא נוסף הוא קידום ערכי היהדות במדינה. "שמירת שבת, חגים, מסורת ישראל, הינם חלק אינטגרלי מהמדינה אותה הקמנו אחרי אלפיים שנות גלות" כותב מיזם חזון בדף העמדה שלו. "היהדות אינה מעמסה על מדינה ישראל, היא סלע קיומנו בארץ ישראל. מערכת הכשרות בישראל, מערך הגיור, רחבת הכותל ושלל סמלי מסורת-ישראל, הינם באחריות מערכת הרבנות הראשית לישראל האמונה על נושאים אלו."

בימים אלו החלו במיזם לקרוא לציבור להצטרף ולתמוך, ובימים הקרובים צפויים במיזם להעלות הילוך ולפתוח בקמפיין רחב בנושא.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]