ארדן חתם על צו המאריך סגירת מוסדות של הרשות במזרח ירושלים - 0404
+
ארדן חתם על צו המאריך סגירת מוסדות של הרשות במזרח ירושלים המשרד לבט"פ

ארדן חתם על צו המאריך סגירת מוסדות של הרשות במזרח ירושלים

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, חתם הבוקר (חמישי) על הארכת הצו המונע את פעילות הרשות במזרח ירושלים לאחר שאימץ את המלצת השב"כ ומשטרת ישראל בנושא.

הצו עליו חתם השר ארדן מגביל את פעילותו של ה"אוריינט האוס" הפועל במזרח ירושלים, וכן מוסדות נוספים במזרח העיר בעקבות השתייכותם לרשות.

השר ארדן ציין כי: "הארכת סגירת המוסדות היא מסר לרשות ולתושבי מזרח ירושלים שמדינת ישראל לא מתכוונת לוותר בשום היבט על ריבונותה במזרח ירושלים ולא תאפשר שום דריסת רגל בה.

הרשות מנסה בתקופה האחרונה ביתר שאת, לחזק את נוכחותה במזרח העיר בדרכים מתוחכמות, כולל העברת מימון בהיקפים משמעותיים לטובת פעילויות מטעמה, וגורמי המודיעין ומשטרת ישראל פועלים כל הזמן כדי להתחקות אחר הניסיונות הללו ולעצור אותם. אני אמשיך לחזק את הריבונות והמשילות הישראלית בכל חלקי ירושלים ואמנע כל נסיון ערבי לייצר דריסת רגל במזרח העיר".

ארדן: ״המאבק על ריבונותנו בכל חלקי ירושלים נמשך כל העת. כל ניסיון של הרש"פ להשיג דריסת רגל בשטח מדינת ישראל ייעצר באופן מידי. נמשיך לפעול כדי שמדינות נוספות בעולם יכירו בירושלים כבירת ישראל ויבטאו זאת בפועל באמצעות העברת השגרירויות שלהן לירושלים".