גנץ: ״המחשבה שיכול לכהן בישראל ראש ממשלה שהוגש נגדו כתב אישום - מגוחכת בעיניי״ - 0404
+
גנץ: ״המחשבה שיכול לכהן בישראל ראש ממשלה שהוגש נגדו כתב אישום – מגוחכת בעיניי״ הדס פרטוש, פלאש 90

גנץ: ״המחשבה שיכול לכהן בישראל ראש ממשלה שהוגש נגדו כתב אישום – מגוחכת בעיניי״

לאחר שסיכם הערב (שלישי) עם משה בוגי יעלון על ריצה משותפת בבחירות הקרובות לממשלה, הרמטכ״ל לשעבר בני גנץ נאם הערב לראשונה בגני התערוכה בת״א.

גנץ: ״חוץ ממשפחתי, אין לי דבר יקר יותר בעולם ממדינת ישראל, אני אוהב את ישראל ומחויב לה, בשבילי ישראל היא באמת לפני הכל. אזרחי ישראל אלה מכאן ואלה שבבית, אליכם אני בא ואליכם אני חוזר ורק לכם אני מחויב.

העם היהודי והמדינה היהודית היא סיפור אמיתי שאין כמותו גדול מכל מהיג אנחנועם אחד לכולנו דגל אחד אמנון אחד וצבא אחד באתי לכאן הערב כי אני חרד לישראל העם חזק המדינה נפלאה אבל בארץ נושבת רוח רעה״.

גנץ המשיך: ״המתח בין יהודים ללא יהודים מאיים עלינו. הפוליטיקה מכוערת והמנהיגות עסוקה בעצמה ולא באנו. אני לעולם לא אתבייש במדינה אבל לאחרונה אנשים משמאל וימין חשים בושה גדולה.

ממשלה חזקה מושלת בשביל לאחד ולא מפרידה בשביל למשול. כמוכם בדיוק, אני מרגיש שהגיעה העת למנהיגות מלכדת שתנהג אחרת ותנהיג אחרת. מנהיגות שלא תעמיד את עצמה לפני טובת המדינה ותחליש אותנו.

היה כבר מלך, לא בארץ, שאמר ׳המדינה היא אני׳ אבל לא אצלנו. אף מנהיג ישראלי הוא לא מלך המדינה. המדינה היא לא אני, המדינה היא אתם המדינה היא דווקא אנחנו.

לכן אני עומד כאן לפניכם, 4 שנים לאחר סיימתי את כהונתי ורוצה את אישורכם בשביל שאוכל להנהיג את מדינת ישראל. ב-9 באפריל אקים ממשלה של עוצמה ממלאכית שתנהג באחריות, תקיפות ונחישות.

ממשלה חזקה דואגת לביטחון בשביל להרגיע חרדות ולא ההפך. הייתי חייל, לוחם ומפקד וקיבלתי החלטות קשות ואמיצות. הובלתי חיילים מאחורי קווי האויב… אני יכול לומר שביטחון עושים במעשים ולא מילים.

במזרח התיכון האלים והקשה שמסביבנו לא מרחמים על החלשים ורק החזק מנצח. אפעל נגד הטרור בזירה הכלכלית, הצבאית והבינלאומית״.

בסוף דבריו, דיבר גנץ על חקירות ראש הממשה ואמר כי, ״עצם העובדה שבישראל יכול לכהן ראש ממשלה שהוגש נגדו כתב אישום – מגוחכת בעיניי״.