הורשע המחבל השלישי מהפיגוע בו נרצח ינאי ויסמן הי"ד - 0404
+
הורשע המחבל השלישי מהפיגוע בו נרצח ינאי ויסמן הי"ד מתוך האלבום המשפחתי

הורשע המחבל השלישי מהפיגוע בו נרצח ינאי ויסמן הי"ד

היום (שלישי) הרשיע בית המשפט הצבאי מחבל בעבירה של גרימת מוות בכוונה, המקבילה לעבירת רצח, בגין מעורבותו בפיגוע בו נפל סמל-ראשון טוביה ינאי ויסמן ז"ל ונפצע אזרח נוסף, במתחם רמי לוי בשער בנימין, בתאריך 18 בפברואר 2016.

מהכרעת הדין עולה כי המחבל תכנן מבעוד מועד, עם שני מחבלים נוספים, לבצע פיגוע דקירה נגד יהודים במתחם המסחרי בשער בנימין. חברי החוליה הצטיידו בסכינים והגיעו למקום במטרה לבצע את הפיגוע. חברי החוליה פצעו תחילה באורח קשה אזרח ישראלי שהיה במתחם ולאחר מכן דקרו למוות את סמ"ר טוביה ינאי ויסמן ז"ל, אשר נאבק בגבורה עם המחבלים וסיכל את המשך הפיגוע.

צל"ש מפקד פיקוד המרכז הוענק לסמ"ר ויסמן ז"ל על אומץ ליבו והדוגמא האישית שהפגין במהלך הפיגוע.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו מסר: "אנו מודים לתביעה הצבאית על עבודתה ומברכים על פסיקת בית המשפט אשר הרשיעה את המחבל, ובכך העבירה מסר שכל שותף למעשה טרור יעמוד לדין בגין המעשה ויישא באחריות מלאה לתוצאות.

אין ספק שנוכחותם של משפחות נפגעי האיבה במהלך הדיונים בבית המשפט מחדדת את ההבנה המשפטית והפשוטה שיש כאן מחבלים טרוריסטים שכל עניינם לאיים על קיומנו, ואין מקום לרחם על אותם טרוריסטים ולקבל את גרסתם השקרית לאחר שבצעו את זממם. מחבלים אלו ראוי שיוצאו להורג.

אנו קוראים לבית המשפט לא להסתפק בעונש הפחות ממאסר עולם הן בערכאה זו כנגד המחבלים שטרם נגזר דינם והן בערכאת הערעור כנגד המחבל, שנגזרו עליו 35 שנות מאסר ללא מאסר עולם". (בתמונה: ינאי הי״ד).