צפו בתיעוד: מסתערבי מג"ב עוצרים מחבלים שהשליכו בקבוקי תבערה לעבר כלי רכב בירושלים - 0404
+
צילום: דוברות המשטרה

צפו בתיעוד: מסתערבי מג"ב עוצרים מחבלים שהשליכו בקבוקי תבערה לעבר כלי רכב בירושלים

מסתערבי משמר הגבול נערכו ביום חמישי למעצרם של מחבלים מיידי בקבוקי תבערה בשועפאט. פעילות הכוחות המיוחדים של מג"ב באה לאחר שבמשטרה נחקרו בתקופה האחרונה מספר מקרים שבהם היו מגיעים מספר מחבלים לפאתי שועפאט ומיידים בקבוקי תבערה לעבר כלי רכב שנסעו על כביש משה דיין (לכיוון פסגת זאב) הסמוך למקום.

יחד עם מסתערבי מג"ב נערכו גם לוחמי מג"ב בכוחות מתוגברים ובתצפיות לעבר מוקד הפעילות. במהלך הפעילות זוהו מספר מחבלים שהגיעו למקום. המחבלים נראו כשהם מציתים בקבוקי תבערה ומיידים אותם לעבר הכביש תוך סיכון ממשי של חיי האזרחים שנסעו במקום.

"למרות שזיהינו שלצד החשודים הבגירים ישנם גם מספר קטינים שמבצעים את יידוי בקבוקי התבערה, מדובר בפעילות טרור שסיכנה את חייהם של אלו שנסעו בכביש", אמר מפקד הפעילות והוסיף: "כשבקבוק תבערה פוגע ברכב במהלך נסיעה מדובר בסכנה כפולה. גם הסכנה מהאש שאוחזת ברכב וגם הסכנה מאיבוד שליטה ברכב במהלך הנסיעה כתוצאה מבהלת הנהג".

מסתערבי מג"ב שזיהו את המחבלים מיידים את בקבוקי התבערה, זינקו עליהם רגע לאחר שאחד מהם הדליק בקבוק תבערה נוסף אותו אחז בידו, והביאו למעצרם של 2 מחבלים כשלעברו של חשוד נוסף שהמשיך ביידוי בקבוקי התבערה, בוצע ירי ממנו נפצע.

הפצוע פונה לבית החולים שם נותח וכעת הוא בהכרה ומצבו מוגדר בינוני.

לאחר חקירת המחבלים, שוחרר קטין בן 13 לביתו ומעצרם של שני הנוספים, קטינים בני 13-14 משועפאט, הוארך בשלב זה עד מחר.

מהמשטרה נמסר כי, "במשטרת ישראל ימשיכו בפעילות נחושה לסיכול הטרור ולהבטחת ביטחונם של אזרחי ישראל". (צילום: דוברות המשטרה).