חברות החזרי מס והשירותים שהן יודעות לתת לנו - 0404
+
חברות החזרי מס והשירותים שהן יודעות לתת לנו Pixabay

חברות החזרי מס והשירותים שהן יודעות לתת לנו

אם אתם שכירים סביר להניח שאתם משלמים מס הכנסה. מס הכנסה הוא חוק ומטרתו היא בשביל להכניס כסף למדינה, ויש פרמטרים שונים שקובעים את גובה תשלום המס לכל אחד ואחד. ישנן גם נקודות זכות שמטרתן היא להפחית את נטל המס במצבים שונים, נקודות שיכולות לרדת או להתווסף במהלך השנה.

אך מה קורה אם מתחילים את שנת המס ומשלמים אחוז מסוים ולאחר כמה חודשים יש שינויים בסטטוס? מה עם יש יותר נקודות מס אך מס ההכנסה ממשיך לרדת אותו הדבר? בדיוק בשביל זה יש מושג שנקרא: "החזרי מס" שכשמו כן הוא, עושים את החישוב כמה היה אמור לרדת וכמה ירד, ואת ההפרש העובד אמור לקבל חזרה ממס ההכנסה.

דוגמאות למצבים בהם ניתן להגיש בקשה להחזרי מס

יש אם כן שינויי סטטוס שונים שמאפשרים לקבל הקלות במס ואם משלמים את המס הזה, אז מגיע עליו החזר והנה כמה דוגמאות:

מי שהתגרש במהלך השנה והפך לאב או לאם חד הוריים.

מי שיצאה לחופשת לידה.

מי שגר במקום בו אין הטבות מס ובמהלך השנה עבר למקום בו יש הטבות מס.

מצבים בריאותיים שונים שלא היו בעבר מזכים בנקודות מס.

עולים חדשים

כל מצב בו שולמו תשלומי מס גבוהים יותר ועכשיו מגיע לעובד לקבל את מה שהוא שילם בחזרה.

השירותים של חברות החזרי המס

כל מי שחושב אם כן שמגיעים לו כספים ממס הכנסה יכול להגיש בקשה לקבלת החזר. חברה שעוסקת בהחזרי מס כמו חברת פאנד אפ החזרי מס מכוונת את העובד ומסבירה לו אילו טפסים הוא צריך להמציא וכשיש אותם, היא מבצעת את הבדיקה האם באמת מגיעים לו החזרי מס או שלא, ואם כן, היא מגישה בשמו את הבקשה להחזרי מס. חברה כזו מעסיקה אנשי מקצוע בתחום שיודעים ומכירים פרמטרים לקבלת הטבות מס שאנשים רגילים בדרך כלל לא מודעים אליהם. יש רבים שחושבים שלא מגיע להם החזרי מס אך כשהם פונים לחברה כזו הם מופתעים ומגלים שאכן מגיע להם.

בקשה לקבלת החזרי מס אפשר להגיש עד 6 שנים אחורה, זה אומר שאם לא עשיתם את הבדיקה הזו בשנים האחרונות, כדאי מאוד שתעשו עכשיו בעזרתה של חברה המתמחה בהחזרי מס. היא תאסוף מכם את כל הניירת ותעשה את הבדיקה, ואם מגיעים לכם החזרים תקבלו אותם. חברה כזו לוקחת בדרך כלל אחוזים מההחזר מה שאומר שאתם לא צריכים לשלם כלום רק להפריש ממה שהרווחתם. לא קיבלתם החזרים – בדרך כלל אתם לא משלמים כלום.

למה לא להגיש בקשה להחזרי מס לבד? כי יכול להיות גם מצב הפוך, מצב בו אתם חייבים כסף למס הכנסה. אם תתנו לחברה מקצועית לעשות לכם את הבדיקה, היא תיידע אתכם שאתם אלו שצריכים לשלם כך שלא יהיה לכם כדאי בכלל להגיש ותחסכו ככה כסף.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com