נתניהו בגוש עציון: "ככל שהדבר תלוי בי - לא תהיה עקירת יישובים או הפסקת יישובים אלא ההיפך הגמור" - 0404
+
נתניהו בגוש עציון: "ככל שהדבר תלוי בי – לא תהיה עקירת יישובים או הפסקת יישובים אלא ההיפך הגמור" דוברות המועצה האזורית גוש עציון

נתניהו בגוש עציון: "ככל שהדבר תלוי בי – לא תהיה עקירת יישובים או הפסקת יישובים אלא ההיפך הגמור"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נענה להזמנתו של ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן והגיע היום (שני) לביקור בגוש עציון. במהלך הביקור, סיירו ראש הממשלה וראש המועצה בחלקה 91, שם יבנה יישוב הקבע למפוני שכונת נתיב האבות ביישוב אלעזר וכן בבניין המדרשה לבנות במגדל עוז.

נתניהו: "אף אחד לא ייעקר מביתו. יש מחשבה שהדרך להשיג שלום עם הערבים היא להיעקר מארצנו. זאת הדרך הבטוחה להשיג את ההפך מהחלום. ככל שהדבר תלוי בי לא תהיה עקירת יישובים, ולא תהיה הפסקת יישובים, אלא ההפך הגמור. ארץ ישראל שלנו, ותישאר שלנו. מה שנפל יקום, זה שלנו, אנחנו בונים כאן, ואתם חיים כאן.

שואלים אותי כל הזמן איך אתה עומד בכל החקירות והמתקפות על המשפחה שלך. אני עומד בזה בזכות המקום הזה – תחושת השליחות שיש לכם. חזרנו למולדת, לנתיב האבות. אברהם, יצחק ויעקב עברו פה. אנחנו פה 3000 שנה, חזרנו לארץ ולמולדת".

על פינוי השכונה אמר רה"מ: "קרתה לנו תקלה, אנחנו מדינת חוק, כפופים להחלטות בג"צ ונקבע מה שנקבע. הבית שהילד הזה גדל בו נחרב, אבל אנחנו לא מוכנים יותר ולכן אנחנו בונים את השכונה החדשה הזו. לילדים האלה יהיו בתים כאן. לא חזרנו אחרי מסע של אלפי שנים כדי שיעקרו אותנו מכאן – אף אחד לא יעקור אותנו".

ראש המועצה נאמן: "אני מברך את ראש הממשלה נתניהו שנענה לבקשתנו והגיע לבקר בגוש עציון שהיא לב התיישבות ביהודה ושומרון. אנו מתמודדים עם אתגרים רבים בתחום המדיני וההתיישבותי ואנו מודים לראש הממשלה על קידום כביש המנהרות וכביש "לב יהודה" שכולל את הסדרת צומת הגוש.

כמו כן, אנו מודים על הסדרת איבי הנחל והמוסד החינוכי בגבעות. מדובר בפריצת דרך של ממש ומגיע לראש הממשלה קרדיט על כך".

נאמן הוסיף: "אנו מצפים ממך, ראש הממשלה, שבממשלה הקרובה תשלים את הסדרת שכונת נתיב האבות ואת אישור התב"ע, במקום הנמצא בלב גוש עציון, כפי שהחליטה ממשלת ישראל. כפי שהצלחת בניגוד לכל הסיכויים להעביר את שגרירות ארה"ב לירושלים, אנו מאמינים שתצליח להחיל את הריבונות על גוש עציון ועל מרחבי יהודה שומרון".