צפו בתיעוד: ניר ברקת מסתער על מחבל בידיים חשופות ומנטרלו - 0404
+

צפו בתיעוד: ניר ברקת מסתער על מחבל בידיים חשופות ומנטרלו

תיעוד וידאו חדש ונדיר חושף לראשונה כיצד בשנת 2015, בהיותו ראש העיר ירושלים וממרחק של מטרים בודדים, הכריע ניר ברקת, יחד עם המאבטח שלו אסף נעמני, מחבל שדקר יהודי בכיכר צה"ל.

ההקלטה הנדירה צולמה ממצלמת מונית שעצרה ממש ליד הרכב של ברקת, בזמן שמחבל דקר בחור חרדי (אברהם גולדשמיט) אשר נפצע בינוני, וניסה לדקור אותו פעם נוספת. בניגוד לכל הפרוטוקולים בעולם שקובעים כי בזמן אירוע על אישיות מאובטחת לברוח ולתפוס מחסה, חתר ברקת למגע.

בסרטון נראה ברקת מזנק ראשון מהרכב, לפני המאבטח שלו, מה שגרם למחבל להירתע לאחור. הנהג שנמצא משמאל ניסה למנוע מברקת להתנפל על המחבל, אך ברקת שבשירותו הצבאי היה מ"פ בצנחנים ואף נפצע קשה במלחמת לבנון הראשונה, מאגף את המחבל, יחד עם הצוות שלו, ומזנק עליו עד נטרולו.

בזמן שהמאבטח של ברקת נשאר עם המחבל המנוטרל, מיהר ברקת לטפל בבחור הפצוע עד הגעת כוחות ההצלה למקום. ב-5.6.16 גזר בית המשפט על אותו מחבל 18 שנות מאסר בפועל, 21 שנות מאסר על תנאי וכן פיצוי כספי בסך 100 אלף ש"ח לבחור שפצע.

ברקת הגיב לחשיפת הסרטון: "התיעוד מספק זווית ייחודית להשתלטות על מחבל שפל ,שניות אחרי ניסיון הרצח בכיכר צה"ל.‬ ‫המחבל נשפט ונאסר ל-18 שנים.‬ ‫בניגוד לעולם ולטבע האנושי בו אנשים בורחים מזירת הפיגוע כאן בישראל אנחנו קמים ומסתערים כדי לעצור את הטירוף והמוות. ‬

‫שמח על הזכות העצומה שנפלה בחלקי – להציל נפש אחת מישראל ולהעביר מסר חשוב לדור הצעיר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com