אלשיך: "מתקשה לראות מצב שלא יגישו כתב אישום נגד נתניהו". הליכוד: "אלשיך הצטרף ללחץ השמאל על היועמ"ש" - 0404
+
אלשיך: "מתקשה לראות מצב שלא יגישו כתב אישום נגד נתניהו". הליכוד: "אלשיך הצטרף ללחץ השמאל על היועמ"ש" פלאש 90

אלשיך: "מתקשה לראות מצב שלא יגישו כתב אישום נגד נתניהו". הליכוד: "אלשיך הצטרף ללחץ השמאל על היועמ"ש"

רוני אלשיך מפכ"ל המשטרה לשעבר, התייחס הערב (ראשון), בכנס של המכון למחקרי ביטחון לאומי בתל אביב, לחקירות ראש הממשלה, בנימין נתניהו ואמר כי לדעתו, התוצאה ברורה לפחות בחלק מהפרשות הנחקרות. 

אלשיך: "אני מתקשה לראות מצב שלא יגישו אישום על שוחד נגד נתניהו". כשנשאל אם המשטרה תפרה תיק לנתניהו, הגיב: "אין לנו יכול לתפור תיק. גם לא טכנית".

אלשיך הרחיב ואמר כי "המשטרה אינה מחליטה, היא לא יוצאת ללא החלטה של היועץ המשפטי. אי אפשר פה להחליט שעושים או לא עושים, המשטרה בעניין הזה עצמאותה מצומצת, נכון שרמת המקצועיות יכולה להשפיע על התוצאה. הגיעו אליי גם איומים, אני לא אפרט".

אלשיך שב ואמר כי קרא את כל העדויות המרכזיות בחקירות נתניהו: "אני חייב לקרוא כל מילה בעדויות הנחקרים, קורא את כל עדויות המפתח. תפיסת האחריות מחייבת אותך".

על סוגיית ההדלפות אמר המפכ"ל לשעבר: "העיתונאים יודעים שהמשטרה אינה מדליפה. נקודה. אפשר לבדוק מול תא הכתבים. אני אסביר מה עשינו. מי שקצת מכיר חקירות יודע שלנחקרים אסור לדבר אחד עם השני. אתה מוסר את המידע לעו"ד, זה מוציא הודעה וזה מוציא הודעה, וככה אתם מדברים.

בניגוד לנחקר שהוא עבריין, לאיש ציבור יש צורך לתחזק את המעמד שלו אז הוא לא שותק. הדלפות נועדו להחשיד את המשטרה בהדלפות. הפרמטר החשוב יותר הוא שאנחנו בודקים את כולם. אנו עושים מבדקים לשוטרים על מהימנות אם הדליפו או לא. עשינו כבר 18 אלף בדיקות כאלה מאז תחילת כהונתי, עוד לפני הפוליגרף התעסוקתי.

שיבואו מהפרקליטות ויגידו אם הם עושים 10% מזה. ביקשתי שייחקרו הדלפות חמורות והתנדבנו גם להיחקר. אני יודע מהיכן יצאו ההדלפות". 

מהליכוד נמסר בתגובה לדברי המפכ"ל לשעבר: "רוני אלשיך שוב חוזר הערב על הרמיזה השקרית לפיה ראש הממשלה נתניהו שלח חוקרים פרטיים נגד חוקרי המשטרה. כשמפכ"ל המשטרה מאמין בקונספירציה הזויה כזו, איך אפשר לצפות להליך הוגן? אין פלא שאלשיך מצטרף ללחץ של השמאל על היועמ"ש להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה נתניהו".