רואה חשבון לעסק מצליח - 0404
+
רואה חשבון לעסק מצליח יח"צ

רואה חשבון לעסק מצליח

היום רבים כבר יודעים שמאחורי כל עסק משגשג עומד רואה חשבון מקצועי המעניק שירותים איכותיים. כי בעוד שבעל העסק פועל על מנת לקדם את העסק שלו ולהקים מיזמים חדשים, הרי שרואה החשבון נותן מענה מלא לנושאים כמו הנפקת חשבוניות, העברת משכורות לעובדים, חישוב מיסים ועוד. כאשר כל אחד מאנשי המקצוע מבצע את עבודתו, העסק יכול להתקדם במהירות.

אתם בוחרים את רואה החשבון לעסק שלכם

בחירת משרד רואה חשבון מקצועי חיונית לכל עסק. לפני שפונים לרואה חשבון, כדאי לבחון כמה פרמטרים משמעותיים. ראשית, בחנו את מקצועיותו של המשרד ושנות הניסיון שלו בתחום, כדי שתוכלו לקבל את השירותים האיכותיים ביותר שאפשר. שנית, אל תוותרו על פגישה עם רואה החשבון. שיחת טלפון אחת אינה מספיקה כדי לקבוע אם רואה החשבון מתאים לכם. היפגשו עמו פנים מול פנים וראו מה טבעו. שלישית, בדקו היטב את חוזה ההתקשרות עם רואה החשבון וודאו שכל הסעיפים ברורים לכם.

איך פותחים תיק לעוסק פטור?

אחד הנושאים המשמעותיים שבם מסייע רואה החשבון לבעל העסק הוא פתיחת תיק עוסק פטור. תהליך פתיחת העוסק הפטור כולל כמה שלבים משמעותיים:

יש להגיע לתחנת המע"מ הקרובה למיקום בית העסק.

חשוב למלא טופס 821.

יש לצרף לטופס צילום תעודת זהות.

לטופס 821 חשוב לצרף חוזה שכירות דירה (אם בעל העסק עובד מהבית) או חוזה שכירות של המקום.

יש לצרף אישור על הסמכה מקצועית כלשהי – קורס, תואר ועוד.

כדי להשלים את פתיחת התיק, חשוב להביא מסמך המעיד על כך שישנו לקוחות המעוניין בשירות שמספק בעל העסק.

פתיחת תיק עוסק פטור יכולה להיות תהליך מורכב, ואם לא מבצעים אותו נכון, אתם עלולים לספוג קנסות ועיכובים. על כן, לא מומלץ לעשות זאת לבד. פנו לרואה חשבון מקצועי.

גם כשמוכרים דירה נעזרים ברואה חשבון

רואה חשבון מסייע לא רק לפתיחת עסק חדש או ניהול העסק הוותיק, אלא גם במצב שבו יש לשלם מס מכירת דירה. אם החלטתם למכור את הדירה שלכם, עליכם לשלם מס בגובה 2.5% משווי הדירה, בהתאם לחוק של מיסוי מקרקעין. עם זאת, ישנם מקרים שבהם ניתן לקבל פטור ממס המכירה או הנחה משמעותית. לפרטים נוספים חשוב לפנות לרואה חשבון.

מחפשים רואה חשבון במרכז? זיידה ושות' – רואי חשבון הוא משרד מקצועי המציע מגוון רחב של שירותים ללקוחות קטנים וגדולים.

הכתבה פורסמה בשיתוף פעולה עם אתר מדריכים מדוזה.

מבזקיםלכל המבזקים