הפגנה נוספת מול בית הרקטורית מאוניברסיטת בר אילן: ״פוליאמוריה היא ניאוף״ - 0404
+
הפגנה נוספת מול בית הרקטורית מאוניברסיטת בר אילן: ״פוליאמוריה היא ניאוף״

הפגנה נוספת מול בית הרקטורית מאוניברסיטת בר אילן: ״פוליאמוריה היא ניאוף״

הפגנה שניה מול בית רקטורית אוניברסטית בר אילן: כ- 50 איש הפגינו אמש (מוצ"ש) מול ביתה של רקטורית אוניברסיטת בר אילן, פרופ' מרים פאוסט בדרישה לבטל כנס בנושא פוליאמוריה שצפוי להתקיים באוניברסיטה בעוד פחות מחודש. ההפגנה התארגנה ע"י יוזמה פרטית של אנשים שונים שהזדעזעו, לדבריהם, מהכוונה לקיים כנס כזה באוניברסיטת בר-אילן.

המפגינים נשאו שלטים עליהם נכתב: "אמא אל תבגדי! אני רוצה להכיר את אבא שלי!", "פוליאמוריה היא ניאוף – יבוטל הכנס", "בר אילן מכשירה ניאוף" ועוד.

יעקב חמו, שנשא דברים במהלך ההפגנה, פנה במהלכה לרקטורית מרים פאוסט ואמר כי "לא ייתכן שיתנו במה אקדמית לתופעות שפלות שכאלו", וקרא למרים לחזור בה ולבטל את הכנס.

בשבועות האחרונים חתמו מאות בוגרים מאוניברסיטת בר אילן וסטודנטים בהווה, על עצומה כנגד כוונת האוניברסיטה לארח את הכנס: "לצערנו אוניברסיטת בר אילן החליטה להצטרף לאג'נדות קיצוניות שמנסות לפרק את התא המשפחתי. בחודש הבא יתקיים באוניברסיטה כנס למטפלים בנושא פוליאמוריה לפיו נישואים פתוחים וזוגיות מרובת בני או בנות זוג הם מודל נכון למשפחה. הצטרפו אלינו בדרישה מהאוניברסיטה לבטל את הכנס המזעזע הזה!" נכתב בעצומה.

מארגון ליב"ה נמסר: "האמירה הציבורית הרחבה והחד משמעית המקיפה רבנים, פרופסורים, סטודנטים וציבור רחב מכל הגוונים והזרמים לא משאירה מקום לספק בדבר הרעיון האווילי של קיום כנס ניאוף כזה באוניברסיטת בר אילן. לכל ברור כי תירוצי האוניברסיטה על שינוי התכנית או על היות הכנס סגור וכד' לא מכשירים את השרץ ולא משכנעים את הציבור. זו לא בושה  להודות בטעות ולרדת מהעץ, אנו קוראים לאוניברסיטה לא להמשיך ולהעמיק את הטעות, זה הזמן להודיע על ביטול הכנס. ומודה ועוזב ירוחם". (צילום: ארגון ליב״ה).