בדיקת ביטוחים על ידי סוכנות ביטוח - 0404
+
בדיקת ביטוחים על ידי סוכנות ביטוח Pixabay

בדיקת ביטוחים על ידי סוכנות ביטוח

במדינת ישראל, משפחות ואנשים פרטיים משלמים למעלה מ-60 מיליארד ₪ על מוצרי ביטוח שונים שמטרתם להבטיח את השקט הנפשי שלנו במקרי חירום שונים. אין ספק שמוצרי ביטוח הם מוצרים חשובים שכל אדם צריך לרכוש, אך האם יכול להיות מצב של ביטוח יתר? התשובה לכך היא כן, וההוכחה בשטח היא כפל ביטוחים שנוצר על ידי רכישה של מוצרי ביטוח שונים. באמצעות בדיקת ביטוחים, תוכלו לדעת האם אתם משלמים סכומים כפולים על ביטוחים זהים, ובכך לחסוך לעצמכם כסף רב.

אילו מוצרי ביטוח יש לי?

כיום יש סוגים רבים של פוליסות ביטוח שניתן לרכוש, ורבים מאתנו בוחרים במספר פוליסות כדי להגן על עצמנו בעת הצורך. ביטוח לרכב מגן עלינו בעת תאונות – כאשר יש נזק לגוף ולרכוש, ביטוח אובדן כושר עבודה מספק לנו הגנה כאשר נבצר מאתנו לעבוד, ביטוח בריאות מאפשר לנו לקבל תרופות וניתוחים באופן פרטי וכן הלאה.

במקרים רבים, נוצר מצב של כפל ביטוח שאנשים כלל לא מודעים אליו. כפל ביטוח מתרחש כאשר אתם רוכשים ביטוח זהה ומשלמים על כל מוצר ביטוח בנפרד. הסכום שתקבלו בעת הפעלת שני ביטוחים זהים לא יהיה כפול, למרות שאתם משלמים פרמיה כפולה, ולכן זהו לא מצב רצוי. כיצד ייתכן שמתרחש כפל ביטוח? התופעה הזו רווחת יותר ממה שאנשים חושבים. פעמים רבות, אנו רוכשים ביטוח באופן פרטי בלי להיות מודעים לכך שיש לנו ביטוח ממלכתי דרך קופת החולים, או ביטוח ממקום העבודה שלנו. כתוצאה מכך, יוצא מהכיס שלנו סכום כפול עבור אותו כיסוי בדיוק, ולכן אנשים רבים משלמים אלפי שקלים יותר ממה שהם צריכים על מוצרי ביטוח זהים.

בדיקת ביטוחים – כך תחסכו לעצמכם כסף רב

על מנת שתוכלו להפסיק את המצב של כפל ביטוחים, אתם צריכים לבדוק קודם כל שאכן יש לכם מספר פוליסות המעניקות לכם כיסוי זהה. בדיקת ביטוחים מקצועית על ידי סוכנות ביטוח מאפשרת לכם לבדוק האם אתם משלמים סכומים מיותרים על אותו מוצר ביטוח, בין שמדובר בקופות גמל, מוצרים פנסיוניים, ביטוח בריאות ועוד.

כיום ישנם אתרי אינטרנט ממשלתיים המאפשרים לכם לבדוק האם יש לכם כפל ביטוח, אך הבדיקה לא צריכה להסתיים שם. כדי לדעת בדיוק כמה אתם משלמים עבור כל ביטוח, איזה סכום תקבלו מכל כיסוי ואילו ביטוחים אתם יכולים לבטל כדי לחסוך כסף, חשוב שתבצעו בדיקת ביטוחים עם חברה מקצועית ובאמצעות סוכן ביטוח מוסמך. באופן הזה, תוכלו ליהנות מכיסוי מדויק עבור הצרכים שלכם בלי לשלם כסף מיותר ובלי לדאוג לכך שאין לכם את מוצרי הביטוח שאתם צריכים.

מצבים של ביטוח כפול גורמים לעשרות אלפי ישראלים לשלם כסף רב על כיסויים זהים. כתוצאה מכך, כל אדם עם כפל ביטוח מבזבז כספים על ביטוחים "לא מועילים", אך זה לא חייב להיות כך. באמצעות בדיקת ביטוח מדויקת ומדוקדקת, תוכלו לדעת כמה אתם משלמים עבור כל ביטוח שרשום תחת שמכם, ולהחליט אילו ביטוחים לבטל ואילו ביטוחים להשאיר עבור השקט הנפשי שלכם.

מידע נוסף אודות בדיקת ביטוחים תוכלו למצוא באתר של סוכנות הביטוח אנגלמן בכתובת: http://engelman-ins.co.il/