הסיפור האמיתי מאחורי חיסול הערבי ליד אל מועייר: מדוע צה״ל לא דיווח על דקירה ותקיפת יהודים? - 0404
+
הסיפור האמיתי מאחורי חיסול הערבי ליד אל מועייר: מדוע צה״ל לא דיווח על דקירה ותקיפת יהודים? ערבים

הסיפור האמיתי מאחורי חיסול הערבי ליד אל מועייר: מדוע צה״ל לא דיווח על דקירה ותקיפת יהודים?

ערבי נורה וחוסל סמוך לכפר אל מועייר, מזרחית לרמאללה וזאת במהלך עימותים בין יהודים לערבים – כך דווח בתקשורת וכך בהודעת דובר צה״ל, אלא שהמציאות שונה. שונה בהרבה.

על פי דיווחים מוקדמים, ולא מלאים, במקום החלו עימותים בין מתיישבים יהודים לערבים מהכפר ובמהלכם ירה אחד מהמתיישבים וככל הנראה הרג ערבי.

דובר צה״ל: ״מוקדם יותר היום התפתח חיכוך פיזי בין מספר פלסטינים למתיישב סמוך לעדי עד, במהלכו נפצע אזרח באורח קל ולא נזקק לפינוי. מפרטים ראשונים עולה כי לאחר מכן, התפתח חיכוך בין מתיישבים לפלסטינים באזור במהלכו בוצע ירי חי על ידי המתיישבים. ישנו פלסטיני הרוג ומספר פלסטינים פצועים. כוחות צה"ל ומג"ב קפצו לנקודה והגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. הפרת הסדר פוזרה. מדובר בפרטים ראשוניים, האירוע יבדק ויתוחקר״.

בדוברות היישוב עדי עד מציגים את התמונה המלאה שלא דווחה בהודעת דובר צה״ל: ״אירוע דקירה ותקיפה חמורה בצהרי השבת. בצהרי יום השבת קבוצת מטיילים בפאתי היישוב מותקפת בדקירות סכין ובאלימות קשה על ידי ערבים תושבי הכפר החבלני אל מועייר. אחד המטיילים נפצע מדקירה והם מצליחים להזעיק עזרה. כוחות של כיתות הכוננות האיזוריות מוקפץ למקום על מנת לחלץ את המטיילים ולשלול דיווח על מטייל שנעדר.

הכוחות מותקפים באלימות קשה מאוד ומרגע שהם חשים בסכנה מוחשית לחייהם הם מגיבים בירי באוויר. כוחות צבא שהגיעו למקום מתעמתים עם מאות של ערבים שתוקפים את החיילים באלימות קשה. הכוחות משתמשים באמצעים לפיזור הפגנות.

היישוב עדי עד רואה בחומרה את המתקפות החוזרות ונשנות של תושבי הכפרים הערבים באיזור וקורא לכוחות הביטחון להגיב בחומרה ולהעניש את כל כפרי הטרור״.