סיכום חדשות השבת - 0404
+
סיכום חדשות השבת דובר צה"ל

סיכום חדשות השבת

כוחותינו חיסלו שני מחבלים: מחבל אחד כבן 16 חוסל סמוך לכפר סילוואד בעת שזרק אבנים לעבר כלי רכב ומחבל שני שסיכן את כוחותינו חוסל במהלך ההתפרעויות ברצועת עזה.

במהלך התפרעויות הטרור ביום שישי בגבול הרצועה לקחו חלק יותר מ-10,000 ערבים. רימונים ומטעני חבלה הושלכו לעבר כוחותינו, צמיגים הובערו וגדר המערכת נחתכה במקומות שונים ובין השאר חדרו גם כמה ערבים לשטח הארץ ולאחר מכן נמלטו בחזרה לעזה.

ערבי מהרשות חוסל ע״י שוטרים במהלך מרדף אחר רכב גנוב בירושלים. מהמשטרה נמסר כי החשוד סיכן את השוטרים ואת משתמשי הדרך – מה שחייב ירי לעבר הרכב הנמלט.

בני זוג מחיפה תקפו רופא, אחות ומאבטח בבית החולים בני ציון (רוטשילד). הרקע לתקיפה: המתנה ארוכה לטיפול.

שלושה בני אדם נהרגו בתאונת דרכים שאירעה בין קיבוץ גרופית ליטבתה. ההרוגים: אשה וגבר כבני 70 וגבר כבן 40.

דוברות המשטרה

רוכב אופנוע כבן 21 נפצע באורח קשה לאחר שהחליק סמוך לקניון בנצרת עילית.

רוכב אופנוע כבן 30 נפצע באורח קשה לאחר שנפגע מרכב חולף בכביש 4, סמוך לאם המושבות.

ילדה כבת 8 נפצעה באורח בינוני לאחר שכלב מסוג לברדור, השייך לבעל צימר ביבנאל – בו שהתה עם משפחתה, תקף ונשך אותה. בעל הצימר עוכב לחקירה וכלבו נשלח להסגר.

התפתחות בפרשת הישראליות הנעדרות בארגנטינה, פרחיה סרוסי ולילי פרג: על פי דיווח מקומי, גיל פרג, בנה של אחת מהאחיות, נעצר בחשד לרצח, לאחר שכתמי דם אותרו על חפץ השייך לו. 

יוון: הושחתה ונהרסה אנדרטה להנצחת בית העלמין היהודי שנהרס ע״י הנאצים ב-1942 ואשר מוצבת באוניברסיטת אריסטו בסלוניקי. הנהלת האוניברסיטה גינתה את המעשה. זו הפעם הרביעית שאלמונים הורסים את האנדרטה.

ארה״ב: הסנאט והקונגרס אישרו את הצעת החוק לסיום השבתת הממשל. טראמפ הודיע כי ההשבתה תופסק לשלושה שבועות.

אסון בברזיל: לפחות 9 הרוגים וכ-300 נעדרים בהתמוטטות סכר.