שנה לרצח הרב איתמר בן גל הי"ד - מאות בני אדם בטקס לזכרו בהר ברכה - 0404
+
שנה לרצח הרב איתמר בן גל הי"ד – מאות בני אדם בטקס לזכרו בהר ברכה רועי חדי/ דוברות שרת המשפטים

שנה לרצח הרב איתמר בן גל הי"ד – מאות בני אדם בטקס לזכרו בהר ברכה

מאות בני אדם הגיעו אמש (חמישי) לישוב הר ברכה בשומרון בכדי לכבד את זכרו של הרב איתמר בן גל הי"ד, שנרצח לפני שנה בדיוק בפיגוע דקירה בצומת אריאל בשומרון.

במהלך הערב למדו הנוכחים תורה לזכרו, באירוע השתתפו בין השאר: יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין, שרת המשפטים ח"כ איילת שקד, יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון, הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, רב הישוב הרב מלמד, אלמנתו של איתמר: מרים בן גל, בני משפחה וחברים.

במהלך הערב אמר אביו של הרב בן גל: "איתמר היקר, הסלע הקשה והחזק, ששמנו על קברך – הוא מסלעי השומרון, והאבנים מסביבו הם אבני המקום. האבנים הללו מסמלות את האמונה החזקה שהייתה בך, את האמונה החזקה בצדקת הדרך בה צעדת, אמונה האומרת כי שבנו לאדמתנו ולאבני המולדת שלנו, שעליהם קראנו בשבת האחרונה את ההבטחה: "תביאמו, תטעמו להר נחלתך".

יהי רצון שגם אנו נשאב מעוצמתך ונוכל להמשיך ולצעוד בדרכי החיים, בדרכי עשיה ויצירה גם אם אנו חשים ברקע את החלל הגדול שהשארת. זוהי השליחות הגדולה שאליה אנו צועדים מיום לכתך, הלוואי שנזכה להתקדם ולהשתפר עוד ועוד, בבניין הארץ, בבניין התורה, בבניין עם ישראל, כדי שנהיה ראויים לך, הבן הענק שלנו".

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן: "לצערנו הרצח הנורא של הרב איתמר, לא היה האחרון בשומרון, מאז כאבנו עוד שני פיגועים איומים, אנחנו מנסים לצמוח מתוך הכאב, ומשפחת בן גל ובדש לימדו אותנו כיצד להרים ראש מתוך הכאב העצום ולהביט אל עם ישראל אל כאבו, ולמצוא את כוחות הנפש להלחם גם במצב הזה למען עם ישראל. קיבלנו אישור מדיני ראשון להכפלה של הר ברכה בדרך להפיכתה לעיר, זה בשילוב התקדמות כביש עוקף לב השומרון המכונה עוקף חווארה, יהפכו את הר ברכה במהרה לעיר ואם בישראל, בבניין הארץ ננוחם".

רועי חדי/ דוברות שרת המשפטים

מבזקיםלכל המבזקים