תיעוד: חילופי אש בין לוחמי הימ"מ למחבל אשרף נעאלווה שביצע את הפיגוע הקשה בברקן - 0404
+

תיעוד: חילופי אש בין לוחמי הימ"מ למחבל אשרף נעאלווה שביצע את הפיגוע הקשה בברקן

בהכוונת שירות הביטחון הכללי ובשיתוף כוחות צה"ל פעלו לוחמי הימ"מ של משטרת ישראל בחודש שעבר בין היתר לאיתור המחבלים אשרף נעאלווה וצאלח ברגותי. בליל ה-12.12.18 איתרו הלוחמים את המחבל צאלח ברגותי שביצע את הפיגוע בעפרה. במהלך ניסיון מעצרו של ברגותי ברמאללה הוא ניסה לדרוס את הלוחמים שהשיבו בירי ממנו נפצע קשה ולאחר מכן נקבע מותו.

דקות לאחר הפעילות המורכבת כבר נערכו לוחמי הימ"מ, השב"כ וצה"ל לפעילות נוספת באותו הלילה (13.12.18), הפעם במחנה הפליטים עסכר בשכם, פעילות למעצרו של אשרף נעאלווה שביצע את הפיגוע הקשה בברקן בו נרצחו קים יחזקאל-לבנגרונד וזיו חג'בי ז"ל.

בתיעוד שחושפת המשטרה היום לראשונה נראים לוחמי הימ"מ בפעילותם במחנה הפליטים עסכר בשכם, בבניין הקומות בו הסתתר המחבל. הלוחמים שהגיעו לבניין ביצעו סריקות נרחבות עד לאיתור הבית בו חשדו שהמחבל נמצא. הלוחמים פרצו לבית תוך שליחת הכלב רמבו לסריקות במהלכן נורה רמבו מספר יריות.

הלוחמים שפשטו על הבית, איתרו את המחבל מולו ניהלו קרב יריות ולחימה בסיומה נהרג מאש הימ"מ כשהוא חמוש בנשקו. רמבו כאמור פונה לטיפול רפואי וכעת נמצא בשיקום ביחידה.

מהמשטרה נמסר כי, "התיעוד אותו אנו חושפים הוא מעמדת תצפית לבניין בו שהה המחבל וממצלמת קסדה של אחד הלוחמים". (צילום: דוברות המשטרה).