הונאה חמורה: עובדי בנק ניצלו מעמדם על מנת להוציא כספים במרמה. אחד החשודים עשק עובדת החולה במחלה קשה - 0404
+
הונאה חמורה: עובדי בנק ניצלו מעמדם על מנת להוציא כספים במרמה. אחד החשודים עשק עובדת החולה במחלה קשה יוסי זמיר, פלאש 90

הונאה חמורה: עובדי בנק ניצלו מעמדם על מנת להוציא כספים במרמה. אחד החשודים עשק עובדת החולה במחלה קשה

עם קבלת דיווח מבנק ישראלי אודות חשד שעלה כנגד עובד הבנק שלקח במרמה הלוואה על סך 100 אלף שקלים בשמה של עובדת אחרת החולה במחלה קשה, ללא ידיעתה, פתחה המשטרה בחקירה. עוד דווח כי החשוד אף מילא את טפסי ההלוואה תוך שמתחזה בפרטיה של העובדת.

עם התקדמות חקירת המשטרה, עלה חשדם של החוקרים כי השניים ניהלו קשר רומנטי, וכי החשוד ניסה בעבר לבקש מהאישה לקחת הלוואה והיא סירבה.

על פי חשד החוקרים, החשוד, שידע את מצבה הרפואי של האישה והמחלה הקשה עמה מתמודדת, ניצל את קרבתו אליה ואת הגישה לפרטי חשבונה על מנת להעמיד את ההלוואה תוך שמתחזה בשמה. כאשר כספי ההלוואה בסך 100 אלף שקלים נכנסו לחשבונה של האישה, העביר מיד החשוד כ-90 אלף שקלים לחשבון בנק אחר השייך לקרוב משפחתו ואשתו, וחלק מהכספים שימשו אף כמקדמה לרכישת דירה עבורם.

עוד עלה בחקירה, כי עם קבלתו של החשוד לעבודה בבנק, הציג תעודת לימודים אקדמיים וקבלת תואר מזויפת ולאחר קבלתו אף עשה שימוש במספר מסמכים מזויפים על מנת לקבל הלוואת משכנתא מהבנק.

עוד במסגרת חקירת הפרשה, איתרו חוקרי המשטרה חשודה נוספת העובדת בבנק ובעלה, שעפ"י החשד סייעו לחשוד המרכזי בזיוף מסמכים והגשתם לבנק על מנת לקבל את כספי הפיקדון המגיעים לו ממשרד הביטחון.

הלילה עצרו חוקרי המשטרה את ששת החשודים (3 זוגות נשואים בשנות ה-20 לחייהם מביתר עלית, באר שבע ולוד) והם הובאו לחקירה בחשד לעבירות קבלת דבר במרמה, זיוף, שימוש במסמך מזויף בכוונה לקבל דבר, מרמה והפרת אמונים בתאגיד ועבירות נוספות.

מהמשטרה נמסר כי, "מדובר בעבירות מרמה והונאה חמורות של עובדי בנק שניצלו את תפקידם ומעמדם על מנת להוציא כספים במרמה, וחמור מכך, החשוד המרכזי אף ניצל מצבה הנפשי והפיזי של עובדת אחרת על מנת לעשוק ממנה את כספה. חוקרי המשטרה שחשפו את העבירות והקשר בין החשודים, הרכיבו את חלקי הפאזל, שהביאו לבסוף למעצרם".