״הפוך בה והפוך בה דכלום בה״ - אז למה בעצם הקימו את ״הימין החדש״? - 0404
+
״הפוך בה והפוך בה דכלום בה״ – אז למה בעצם הקימו את ״הימין החדש״?

״הפוך בה והפוך בה דכלום בה״ – אז למה בעצם הקימו את ״הימין החדש״?

כלום. פשוט כלום. אמירות זהות, דיבור דומה ומעבר לכך – כלום. לא מצאנו שום דבר במפלגה של בנט ושקט כדי שנאמר ״וואוו”. לא מצאנו משהו שונה בינה לבין ״הליכוד״ או ״הבית היהודי״.

פרט לנושא הדתי-הלכתי שבנט החליט לברוח ממנו, אין שום הבדל בין מפלגת ״הימין החדש״ לבין ״הבית היהודי״.

בנט, הוא אותו בנט שהיה ב״הבית היהודי״. שקד היא אותה שקד שהיתה ב״הבית היהודי״. אמירותיהם לא השתנו. כוונותיהם נותרו זהות.

הבעיה היא שבשתי המפלגות רק מדברים, אבל לא עושים הרבה. מה יועיל בנט עם 6-8 מנדטים ומפלגה חדשה ואותן אמירות ישנות? הרי דבר לא ישתנה. בנט, הרי מודה שראש הממשלה יהיה בנימין נתניהו. שוב, בנט לא יהיה זה שייקבע את סדר היום בישראל.

כך אמר בנט בכובעו ״בימין החדש״: ״אנחנו נגד הקמת מדינה פלסטינית, נגד מסירת שטחים, נגד שחרור מחבלים, בעד שמרנות משפטית״. נו, ו? האם ב״הבית היהודי״ לא אומרים בדיוק את אותם הדברים? מפלגת ״הליכוד״ לא אומרת בדיוק את אותם הדברים? מה השתנה כעת? היכן הקאץ׳? לא מצאנו.

מה יועיל בנט עם 6-8 מנדטים ומפלגה חדשה ואותן אמירות ישנות? הרי דבר לא ישתנה. פרט לנושא הדתי-הלכתי שבנט החליט לברוח ממנו, אין שום הבדל בינו לבין ״הבית היהודי״.

אפילו בנושא הרפורמים בנט וביבי הם תאומים זהים: בנט היה הראשון שמיהר לבנות להם רחבה וביבי ממשיך בריצת אמוק לנסות ולשדרג אותה. לשניהם ״מחלת ארה״ב״. שניהם התבולבלו.

במילים אחרות, מה שזה משנה היכן נאמרות האמירות? בין אם הם נאמרות כ״הבית היהודי״ או ״הימין החדש״, הרי בסופו של דבר, לא בנט קובע.

המהלך של ״הימין החדש״ כן גרם לתזוזות: העיקרית שבהן, היא הקרסתה של מפלגת ״הבית היהודי״. מפלגה חשובה לציבור חובשי הכיפות הסרוגות, שכעת נלחמת על החיים שלה. המפלגה רוסקה במכה אחת וראשה בקושי נושם מעל המים. העברת מנדטים מ״הבית היהודי״ ל״ימין החדש״ לא תסייע כלל לגוש הימין. אם במקרה מפלגת ״הבית היהודי״ לא תצליח להכנס לממשלה הבאה, איבוד שלטון הימין יירשם לחובת ״הימין החדש״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com