"ובתוך הפרי געגועי" – סדר ט"ו בשבט עם המשפחות השכולות, נערך בבית יד לבנים - 0404

"ובתוך הפרי געגועי" – סדר ט"ו בשבט עם המשפחות השכולות, נערך בבית יד לבנים

סדר ט"ו בשבט כהלכתו עם בני המשפחות השכולות מטבריה, נערך בבית יד לבנים. הערב המרגש נערך במעמד ראש העיר רון קובי, הרב שלמה דידי שליט"א, שרה כהן יו"ר ארגון יד לבנים בעיר, חברי הוועד המנהל של בית יד לבנים, חברות מועצת העיר: מירי אזולאי, אורית מלמה, רחל חבר ברזילי. חברי מועצת העיר: משה קרוטהמר איגור מישקין, מיכאל לרר ויוסף בן חמו, שמוליק ברבי מנהל המחלקה לתרבות תורנית בעיריית טבריה שהיה אמון על ארגון הערב וחן אופיר מנהלת יד לבנים.

הערב התחיל בקטעי שירה בציבור ודברי ברכה מפיו של ראש העיר רון קובי. לאחריו הרב שלמה דידי בירך את בני המשפחות וסקר בצורה קצרה את מקורותיו של החג ומנהגיו ע"פ מסורת ישראל. שרה כהן יושבת הראש של ארגון יד לבנים בעיר הודתה לחברי הוועד המנהל של בית יד לבנים ולמתנדבים היקרים ואף הפתיעה את ראש העיר שחגג יום הולדת באותו היום בדיוק עם עוגת יום הולדת ונרות דולקים.

אח"כ יצאו המשתתפים לרחבת הכניסה של בית יד לבנים וראש העיר רון קובי התכבד בנטיעת עץ שאותו בחר להקדיש לזכרו של לוחם סיירת הצנחנים אביתר יוספי ז"ל, שנספה באסון בנחל חילזון לפני שבועות מספר.  ראש העיר רון קובי אמר במהלך דבריו: "הפסוקים המזוהים יותר מכל עם ט"ו בשבט שהינו כידוע ראש השנה לאילנות הוא: "כי האדם הוא עץ השדה" ו "כי תבואו אל הארץ ונטעתם כל עץ מאכל". השנה אנו מתכוונים למנף את נושא הנטיעות בכל רחבי העיר כחלק מהגדרת השנה הזו כשנת השפ"ע.

בשיתוף פעולה עם קק"ל, תלמידי בתי הספר בעיר ויחד אתכם, אנו ניטע בין היתר עצי מאכל ופרי, אך גם ניטע הרבה עצים שיעניקו צל ויתרמו מבחינה אקולוגית להנמכת הטמפרטורות בעיר חמה במיוחד כמו שלנו. במסגרת שיתוף הפעולה זה אנו מתכוונים להקים גם גינות קהילתיות בשכונות ובמוקדים שונים ברחבי העיר. אני רוצה להודות על ההזדמנות להיות כאן הערב יחד אתכם, מברך אתכם בברכת חג ט"ו בשבט שמח ומאחל לכם מעומק הלב שתמשיכו להיות חזקים ואיתנים כמו האילן ושתזכו לבריאות איתנה ולאריכות ימים, שנמשיך כולנו ליהנות מצלכם ופרייכם, אתם ראויים לכל האהבה, כל העת". בהמשך נהנו הנוכחים ממופע של שירי ארץ ישראל מפיו של הזמר איתמר הולין והסבו לסדר ט"ו בשבט כהלכתו מסביב לשולחנות ערוכים בהנחייתו של הרב שלמה דידי שליט"א.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]