מערכת הביטחון: "הניסוי במערכת הנשק 'חץ 3' הצליח" - 0404
+
מערכת הביטחון: "הניסוי במערכת הנשק 'חץ 3' הצליח" יבגני שנדלוב

מערכת הביטחון: "הניסוי במערכת הנשק 'חץ 3' הצליח"

‏משרד הביטחון וה-MDA האמריקני ביצעו הבוקר (שלישי) ניסוי מתוכנן מראש במערכת הנשק 'חץ'.

ממשרד הביטחון נמסר: "לאחר שיגור המטרה, גילה אותה מערך המכ"מים של מערכת ה'חץ' והעביר את נתוניה אל מרכז ניהול הירי, אשר ניתח אותה וביצע תכנון מלא ליירטה. עם השלמת התכנון, שוגר לעבר המטרה מיירט 'חץ 3', אשר השלים את משימתו בהצלחה מלאה. הצלחת הניסוי מהווה אבן דרך חשובה ביכולת המבצעית של מדינת ישראל להגן על עצמה, כנגד איומים קיימים ועתידיים בזירה. יודגש כי מדובר בניסוי נוסף ומתוכנן בתהליך הפיתוח.

בניסוי השתתפו נציגי ה-MDA האמריקני והתעשיות המעורבות בפיתוח מערכת הנשק: הקבלן הראשי לפיתוח מערכת הנשק ומיירטי ה'חץ' הינו מפעל מל"מ של התעשייה האווירית, אשר פועל בשיתוף חברת אלתא – חטיבה וחברת בת של התעשייה האווירית, האחראית על מערך הגילוי המכ"מי. חברת אלישרא מבית 'אלביט מערכות' פיתחה את מערכת ניהול הירי. חברות בואינג, תומר, תע"א-תמ"מ ורפאל הינן קבלניות משנה עיקריות לפיתוח המיירט. חברת רפאל אחראית על פיתוח טיל המטרה.

מערכת הנשק 'חץ' הינה מרכיב מרכזי במערך ההגנה הרב שכבתית, שאת פיתוחו מוביל משרד הביטחון באמצעות מנהלת 'חומה' שבמפא"ת. מערך ההגנה הרב שכבתית מבוסס על ארבע שכבות הגנה מבצעיות: מערכת 'כיפת ברזל', מערכת 'שרביט קסמים', מערכת 'חץ 2' ו- 'חץ 3'".

מבזקיםלכל המבזקים