תיעוד כואב מצומת גבעתי: עשרות כלי רכב ממשיכים בנסיעתם ולא עוצרים למרות התאונה הקשה - 0404
+
צילום: נתיבי ישראל

תיעוד כואב מצומת גבעתי: עשרות כלי רכב ממשיכים בנסיעתם ולא עוצרים למרות התאונה הקשה

היום (שני) בשעות הבוקר המוקדמות, שתי מכוניות התנגשו זו בזו בעוצמה רבה בצומת גבעתי שבכביש 35, דבר שלא הרשים עשרות כלי רכב שחלפו על פני המקום, היו עדים לתאונה הקשה – ואף לא אחד מהם טרח לעצור ולהגיש עזרה לנוסעים שנפגעו.

בתיעוד התאונה ניתן לראות את ההתנגשות בין הרכבים, שקרתה כתוצאה ממעבר באור אדום. לאחר ההתנגשות, הרכב הועף לפינה השמאלית ופגע במכונית נוספת שהמתינה לרמזור. לאחר מכן, ניתן לראות את המכוניות ממשיכות לחלוף על פני מקום הפגיעה, מבלי לעצור, מלבד מספר אנשים ספורים שיצאו ממכוניותיהם וניגשו להגיש עזרה לפצועים.

המהנדס דודי ימין, סגן מנהלת אגף פרויקטים בחטיבת ההנדסה של נתיבי ישראל: "מרכז ניהול התנועה הלאומי שלנו ניטר הבוקר בשעה 06:40 את התאונה הקשה בזמן אמת והזניק את כוחות ההצלה אל המקום, זאת במקביל לצוותים המקצועיים של החברה – על מנת לטפל במפגעי תשתית הדרך".

המהנדס ימין מדגיש "מעבר לעובדה המזעזעת בה עשרות האנשים שחלפו במקום התעלמו מבלי להושיט עזרה לפצועים, חשוב להבין כי כתוצאה מתאונות דרכים נגרם נזק לתשתית המסכנת את הנהגים והיושבים ברכב. לרוב בתאונה שכזאת נשפכת מהמכוניות הפגועות כמות גדולה של שמן, שכתוצאה מכך עשויות להיגרם 'תאונות-משנה'.

אנא מכם, האוחזות והאוחזים בהגה, קחו אחריות. משרד התחבורה באמצעות נתיבי ישראל משקיע מידי שנה מיליארדי שקלים בשדרוג תשתיות הכבישים לסטנדרט מבטוחים בעולם. תאונה זו היא דוגמא-חיה כיצד שניות של היסח דעת גורמות לנזק בלתי הפיך, לעיתים דחופות לצערנו אף לגזל מיותר של חיי-אדם. עזרו לנו להציל חיים – בכל מפגע דרך דווחו לנו אל 2120*".