כתב אישום כנגד תושב טבריה: הטריד טלפונית עשרות נערות וצעירות במשך תקופה ארוכה - 0404
+
כתב אישום כנגד תושב טבריה: הטריד טלפונית עשרות נערות וצעירות במשך תקופה ארוכה דוברות המשטרה

כתב אישום כנגד תושב טבריה: הטריד טלפונית עשרות נערות וצעירות במשך תקופה ארוכה

חוקרי משטרת ישראל חשפו צעיר תושב טבריה אשר במהלך שנת 2018 הטריד טלפונית עשרות נערות וצעירות, בשיחות וחומרים בעלי תוכן מיני ואימרות בוטות ופוגעניות.

החשוד נהג להתקשר לקורבנות במשך כל שעות היממה עשרות ומאות פעמים, ממספרים "פיקטיבים" אותם רכש באפליקציה מיוחדת.

הנפגעות, בטווח הגילאים 16-24, חלקן אף חיילות, נחשפו למסכת של הטרדות רציפה, ולמרות תחנוניהן שיפסיק, המשיך הנאשם להטרידן.

במקרים בהם חסמו הקורבנות את מספר הטלפון של החשוד הוא היה מצמיד מספר "פקטיבי" אחר למכשירו וממשיך במעשיו.

החקירה החלה בסוף חודש דצמבר עם תלונה של בת 20 שסיפרה על מסכת הטרדות במשך תקופה ארוכה בה הנאשם היה מתקשר אליה, שולח הודעות ותמונות בעלות אופי מיני לפלאפון הנייד שלה בשעות "לא נורמאליות" כהגדרתה, שולח הודעות בעלות אופי מיני לאינסטגרם שלה ואפילו יודע פרטים אישיים עליה.

חוקרי המשטרה פתחו בחקירה במסגרתה גבו עדויות והחלו בפעולות סמויות לגלות את זהות הנאשם, לעצור את הטרדותיו ולהביאו לדין. לתדהמת החוקרים, הם הצליחו לאתר עוד 12 בנות שהיו קורבנות להטרדות טלפונית וברשתות החברתיות מצד הנאשם.

אותן נערות שסבלו מהטרדות הנאשם הופתעו לקבל שיחות טלפון מהמשטרה, חלקן חששו בהתחלה כי מדובר בתרמית נוספת של הנאשם ורק לאחר שהבינו כי אכן מדובר בחוקרי משטרה שמחו וסיפרו להם על כל מסכת ההתעללויות של הנאשם והסבל שהן חבו.

החוקרים הצליחו לגלות את זהות הנאשם ועצרו אותו למשך מספר ימים שלאחריהם, בהחלטת בית המשפט, שוחרר לביתו בתנאים מגבילים.

החקירה הסמויה הפכה לגלויה ובמסגרתה אותרו כ-20 צעירות נוספות שסבלו מהטרדותיו. הקורבנות שמחו לשמוע על מעצרו של הנאשם וחלקן אמרו: "סוף סוף הסיוט נגמר".

בסיום החקירה, גיבשו החוקרים תשתית ראייתית כנגד הנאשם, כל חומרי החקירה הועברו לפרקליטות מחוז צפון אשר הגישו לבית משפט השלום בטבריה כתב אישום המייחס לנאשם למעלה מ-20 אישומים, בהם: הטרדות באמצעות מתקן בזק, מעשים מגונים והטרדות מיניות.