ארדן הנחה למנוע קיומו של אירוע בחסות הרשות בירושלים - 0404
+
ארדן הנחה למנוע קיומו של אירוע בחסות הרשות בירושלים

ארדן הנחה למנוע קיומו של אירוע בחסות הרשות בירושלים

השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן חתם הבוקר על צו לסגירת אירוע שאמור היה להתקיים היום בחסות הרשות בבית החולים מוקאסד במזרח ירושלים.

האירוע שהיה אמור להתקיים בחסות הרשות היה אמור לכלול סממנים ריבוניים כגון: השמעת המנון הרשות, נאומים פוליטיים בשם הרשות, השתתפות וביניהם השר ג'וואד עוואד ועדנאן חוסייני – השר לענייני ירושלים של הרשות וחבר בוועד המנהל.

הצו של השר ארדן מורה שלא לקיים את הפעילות במזרח ירושלים, בהתאם לסעיף 3(א) לחוק יישום הסכם הביניים בדבר הגדה המערבית ורצועת עזה (הגבלת פעילות), התשנ״ה- 1994, אשר אוסר על הרשות לפתוח או להפעיל נציגות, לקיים אסיפה או פעילות בתחומי מדינת ישראל, ומסמיך את השר לביטחון הפנים לאסור בצו על קיום פעילות כזו.

בשנים האחרונות נקט נקט השר ארדן מדיניות מניעה רחבה כנגד קיום אירועים מטעם הרשות בשטחיה הריבוניים של מדינת ישראל. בין היתר, האריך השר את הצו המורה על סגירתו של בניין האוריינט האוס, ששימש בעבר את מוסדות הרשות, ורק לאחרונה הוציא צווי סגירה לאירוע הנצחה במזרח ירושלים שמומן על ידי הרשות, לכנס בסילוואן שקידם את נסיונות ההשתלטות על מזרח ירושלים ולאירועים נוספים בחסות הרשות שתוכננו להתקיים בירושלים.

ארדן: "הרשות הפלסטינית ממשיכה לנסות ולפגוע בריבונות הישראלית במזרח ירושלים ולהחלישה באמצעות החלפתה במוסדות שיפעלו בחסות ומימון פלסטיני. אני לא אאפשר זאת ואמשיך לפעול בתקיפות כדי למנוע כל הפרה של הריבונות הישראלית בכל חלקי בירתנו ירושלים".