פרסום ראשון: כך הסתבך חמאס בניסיון לחטוף יהודי - 0404
+
פרסום ראשון: כך הסתבך חמאס בניסיון לחטוף יהודי ערבי

פרסום ראשון: כך הסתבך חמאס בניסיון לחטוף יהודי

ארגון הטרור חמאס כשל בניסיון לרשום הישג גדול ונפל לתוך פרשת עוקף – כך נודע לראשונה לחדשות 0404 ולערוץ 20.

חמאס עזה, בהכוונת איראן, פועל מזה תקופה בניסיון לחטוף יהודי. מעטים בתוך הארגון בעזה היו מעורבים בתכנון. החלוקה היתה ברורה: איראן – ״היד המכוונת והמממנת״ וחמאס עזה – ״היד המבצעת״. על פי המתווה הזה פעלו בשני הצדדים והחלו בגיוס סוכנים במדינות זרות. לצורך כך, ניהלו את הפרויקט שני בכירי חמאס – מאהר צלאח (האיש החזק של חמאס בזירה הבינלאומית) ועלי ברכה (נציג חמאס בלבנון).

בשלב מסוים, הועברה פנייה חשאית לחמאס. ארגון כלשהו הבהיר כי הוא מחזיק ב״שבוי יהודי״ ומעוניין למסור אותו תמורת כסף. אנשי חמאס מיהרו לעדכן את האיראנים כי הצליחו לרשום הישג גדול ומהר מכפי המצופה. בשלב הזה, קיבלו האיראנים את הבקשה והעבירו מקדמה כספית מכובדת מאוד לאנשי הקשר, תוך הבהרה כי ישלמו סכום עתק עם קבלת ה״סחורה״.

בשלב הבא, ביקשו בחמאס להתקדם, אלא שאז הציגו ה״חוטפים״ דרישה כספית נוספת. בחמאס חששו כי נפלו בפח ופנו למפעילים האיראנים שהבהירו כי בלי הוכחה לא יעבירו כסף נוסף. בשלב הזה נעלמו ״החוטפים״ וחמאס הבין כי נעקץ בתרגיל פשוט.

שני בכירי חמאס, מאהר צלאח ועלי ברכה מנסים בכל כוחם להסתיר את הפרשה, שכן, ראשי הארגון במדינות ערב לא היו בסוד העסקה בין חמאס עזה לאיראן וזו לא בוצעה בידיעתם וגם לא באישורם.

בחמאס אובדי עצות. הארגון בעזה הקים ועדת בדיקה פנימית כדי לנסות ולהבין מי עמד מאחורי העוקץ, מאחר ונראה כי מדובר באנשי חמאס בכירים שהיו בסוד העניינים וביקשו לעשות כסף קל. בחמאס משוכנעים כי החבורה שהונתה אותם מפעילה מקור עמוק בתוך הארגון בעזה.

כך או אחרת, חמאס ממשיך לפעול מול איראן במטרה לרשום הישג ולחטוף יהודי, בעדיפות לישראלי. איראן, תממן כל בקשה חמאסית, אך הפעם לא תיפול שוב למלכודת דבש. (בתמונה: מאהר צלאח).