בנט ושקד נגד גנץ: "נרדם בעמידה בצוק איתן, היסס, גרר רגליים ולא הכריע את חמאס" - 0404
+
בנט ושקד נגד גנץ: "נרדם בעמידה בצוק איתן, היסס, גרר רגליים ולא הכריע את חמאס" פלאש 90

בנט ושקד נגד גנץ: "נרדם בעמידה בצוק איתן, היסס, גרר רגליים ולא הכריע את חמאס"

מפלגת הימין חדש פרסמה תגובה לסרטונים שפרסם הרמטכ״ל לשעבר בני גנץ במסגרת קמפיין לקראת הבחירות.

מהימין החדש נמסר: "בני גנץ פצח היום בקמפיין שמתרברב על "הצלחותיו" הגדולות במבצע "צוק איתן". מכיון שמדובר בדיני נפשות, על עתיד ההנהגה הבטחונית של ישראל, חובה עלינו להציג את האמת:

בני גנץ נרדם בעמידה ביחס למנהרות הטרור מעזה, דבר שכמעט הוביל לאסון טרור נורא. יצאנו להשמדת המנהרות ב"צוק איתן" לא בזכות בני גנץ, אלא למרות בני גנץ. דו"ח וועדת החקירה של מבקר המדינה קבע שבנט דחף לפעולה – בני גנץ בלם.

כפי שדו"ח מבקר המדינה קבע, הרמטכ"ל בני גנץ נרדם בעמידה ואיפשר לחמאס לחפור כ-30 מנהרות טרור מעזה לתוך שטח מדינת ישראל. הוא לא יזם כלום, לא דחף לפיתרון, לא דפק על שולחן הקבינט. פשוט נרדם בשמירה. משך 50 יום הוא היסס, לא גילה יוזמה, לא גילה יצירתיות, ולא הצליח להכריע את חמאס.

דו"ח וועדת החקירה של מבקר המדינה קובע בצורה ברורה: נפתלי בנט דחף לפעולה; בני גנץ בלם. נפתלי בנט יזם את השמדת המנהרות; בני גנץ עיכב.

כאשר השר בנט התוודע בסוף יוני 2014 לקיום עשרות מנהרות טרור שמוכנות להפעלה מיידית, הוא הניח ב-30 ביוני על שולחן הקבינט את התכנית להשמדת מנהרות הטרור.

מאותו רגע ואילך, בני גנץ עשה הכל כדי להימנע מאותה פעולה. כך למשל, בישיבת קבינט בתחילת יולי הוא הסביר לקבינט שהמנהרות "זה לא איום עם השפעה אסטרטגית" והוסיף ואמר: "אין להן משמעות של יכולות גדולות מדי".

פעם אחר פעם הוא גם הסביר לחברי הקבינט שאין לחמאס כוונה להשתמש במנהרות (והם פרצו 3 פעמים והרגו את חיילינו). נזכיר: עשרות מנהרות מוכנות לפעולה מיידית.

משך 18 יום בני גנץ גרר רגליים, ועשה כל שביכולתו על מנת שלא לפעול. משך אותם ימים, מחבלי חמאס חדרו לישראל והרגו חיילים שלנו פעם אחר פעם, אבל גנץ בשלו: אין צורך להיכנס, לא כדאי להיכנס".

עוד נמסר מהמפלגה כי,"לולא פעלנו, הרי שדרום מדינת ישראל היתה נתונה למתקפת טרור נוראה, כמוה לא ידעה מדינת ישראל. רק לשם השוואה: בחודשיים האחרונים הציבור התוודע לאיום של 6-7 מנהרות חיזבאללה שעוד לא היו מוכנות לשימוש, והבין את המשמעות הנוראה של מתקפת טרור מפתיעה נגדנו.

כל מערכת הביטחון נרתמה לגילוי ולהשמדת מנהרות אלו בגליל. ב-2014 דובר בכ-30 מנהרות חמאס מוכנות לפעולה מיידית, וכלום לא נעשה.
על כן, כאשר בני גנץ מתיימר להביא ביטחון, חובה להציג את הדברים לאשורם".