תוכנית האקסלרטור: המאיץ ליזמות טכנולוגית - 0404
+
תוכנית האקסלרטור: המאיץ ליזמות טכנולוגית

תוכנית האקסלרטור: המאיץ ליזמות טכנולוגית

אקסלרטור, המאיץ ליזמות טכנולוגית הוא תוכנית האצה לסטארט-אפים המוגבלת בזמן (במקרה זה כ-6 חודשים) בה יזמים מקבלים חלל לעבוד בו, ייעוץ וליווי, בדרכם לפיתוח המיזם שלהם. האקסלרטור מציע מעטפת מקצועית תומכת, ליווי והכוונה בהקמת המיזם וקידומו אל עבר שוק המטרה, תוך סיוע באיתור לקוחות, שיתופי פעולה וגיוס השקעה ראשונה.

המאיץ פונה ליזמים אשר נמצאים בשלבים שונים של פיתוח המיזם טכנולוגי – החל משלב הרעיון ועד למיזמים טכנולוגיים פעילים ומגובשים. ליזמים יוענק ליווי, תוך התמקדות בהעצמתם והכנתם לעולם היזמות העסקית-טכנולוגית. החברים במתחם ייהנו ממעטפת רחבה הכוללת: ליווי מקצועי של יזמים מנוסים ומשקיעים, סמינרים מקצועיים, מפגשים אישיים, חללי עבודה לשימוש אישי, ימי תוכן מרוכזים ועוד. המבנה בטבריה יוקם במתחם משוחזר ועתיק, תוך השראה של תפיסה הדוגלת בחדש מול ישן וכחלק מעידוד ההתחדשות העירונית.

התוכנית מפוקחת ומבוקרת באמצעות מערך MaofTech של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים של משרד הכלכלה. תוכנית  האקסלרטור באה לתת מענה ליזמים בעלי רעיון טכנולוגי שטרם גייסו מעל 100,000 דולר ממשקיעים או מתכניות ממשלתיות​.

תכנית האקסלרטור כוללת את השירותים הבאים: מתחם עבודה, HUB – מקום ישיבה בחלל עבודה משותף הכולל חדרי ישיבות וסביבת עבודה מותאמת לסטארטאפים במידת האפשר, הכשרה יזמית ומיומנויות עסקיות, הרצאות ות​כנים מקצועיים בנושאי יזמות טכנולוגית, חשיפה לתכנים מרתקים שיעשירו את המיזם והיזם ויובילו אותו אל השלב הבא, ליווי מנטורים מקצועיים בעלי ידע בתחום הטכנולוגי של כל מיזם ובעלי נסיון בהקמה או בניהול סטרטאפים או חברות הייטק,  סדנאות מעשיות – את הידע הנרכש

במסגרת התכנית יוכלו היזמים ליישם בסדנאות מעשיות בליווי המנטורים האישיים ולקבל את הפידבק הנדרש בכל שלב בתהליך, דמו דיי – מפגשים במסגרתם יוכלו המשתתפים להציג את מיזמיהם בפני אנשי תעשייה, חברות הייטק, משקיעים, קרנות הון ובעלי עניין ו

נטוורקינג בינלאומי ומפגשי משקיעים – מפגשים חברתיים בין אנשי עסקים ויזמים שנועדו ליצירת רשתות חברתיות, שיתופי פעולה והזדמנויות עסקיות.

ראש העיר טבריה רון קובי שיוזם ודוחף את האצת התוכנית בכל מאודו התייחס לנושא: "אנחנו למעשה מציבים את לבנת היסוד לתעשיית ההייטק בטבריה, ההיענות מצד היזמים הצעירים ואנשי ההייטק פשוט מדהימה, אנחנו רוצים שיגיעו אנשים שלא חוששים לחלום בגדול ובעיקר מעיזים. אנחנו פה בדיוק למטרה הזו, אנו נכוון ונסייע עם כל המעטפת העירונית הדרושה בכדי שהיזמים יצליחו להגשים את החלום. הרעיון הוא ליצור משהו קהילתי ומונגש, אנו נקצה גם מקום מתאים והולם לצרכים של תוכנית המאיץ הטכנולוגי בטבריה, זה יהיה בית וחממה לסטארטאפיסטים שיוכלו לקבל באמצעות התוכנית גם תמיכה כלכלית. מיסוד והעצמת תחום תעשיית ההיטק בטבריה גולמת בחובה יתרונות עצומים לכלכלה העירונית והגדלת מגוון מקורות התעסוקה בעיר".

במסגרת פעילות משרד הכלכלה והתעשייה לעידוד ולקידום העסקים הקטנים והבינוניים מפעילה הסוכנות לעסקים קטנים בינוניים מערך שירותי סיוע במגוון אמצעים ותחומים הקשורים לצרכי העסק. מטרת השירותים הינה לסייע ליזמים ועסקים לצלוח את שלבי הקמת העסק, לצמוח מבחינת היקף המכירות ומספר העובדים ולהביא לידי שיפור ביצועיהם והתייעלותם תוך הגדלת רווחיותם. שירותי הסיוע ניתנים על ידי מערך המעוף–הפרוס על פני 40 סניפים בארץ בעלויות מסובסדות.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com