ראש המל"ל, מאיר בן שבת, ביקר בהודו ודן עם מקבילו על ביטחון, כלכלה ושיתופי פעולה בין המדינות - 0404
+
ראש המל"ל, מאיר בן שבת, ביקר בהודו ודן עם מקבילו על ביטחון, כלכלה ושיתופי פעולה בין המדינות

ראש המל"ל, מאיר בן שבת, ביקר בהודו ודן עם מקבילו על ביטחון, כלכלה ושיתופי פעולה בין המדינות

היועץ לביטחון לאומי, מאיר בן-שבת, שב ביום שלישי (בשעות הלילה) מביקור בהודו, במהלכו נפגש עם ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי. במהלך הביקור התקיימה שיחת טלפון בין ראש הממשלה נתניהו לראש ממשלת הודו מודי.

ראש המל"ל טס להודו בטיסה הישירה של אייר-אינדיה, דרך המרחב האווירי של סעודיה ועומאן. מדובר בקו תעופה עליו סיכמו רה"מ נתניהו וראש ממשלת הודו.

בן-שבת הגיע להודו כאורחו של היועץ לביטחון לאומי ההודי אג'יט דובאל וכן קיים סדרת פגישות עם מנכ"ל משרד הביטחון ההודי, מנכ"ל משרד החוץ ההודי ועם ראשי הארגונים הביטחוניים בהודו.

בפגישות נדונו נושאים הקשורים ליחסים בין המדינות, קידום עסקאות ביטחוניות, וסוכמו מהלכים נוספים לקידום שיתופי הפעולה הביטחוניים, הטכנולוגיים והאזרחיים-כלכליים בין ישראל להודו.

בפגישות דנו גם בסוגיות אזוריות. ראש המל"ל סקר את מאמציה של איראן להתבסס צבאית בסוריה וכן את פעולותיה שמערערות את יציבות האזור.

לראש המל"ל התלוו שגריר ישראל בהודו, ד"ר רון מלכא, והנספח הצבאי, אל"מ אפי דפרין. (בתמונה מימין לשמאל: מנכ"ל משרד החוץ של הודו, שגריר ישראל בהודו, ראש ממשלת הודו, ראש המל"ל והיועץ לביטחון לאומי ההודי).