מבקר המדינה נגד גלנט: ״דוחה בשאט נפש מתקפות מפי גורם המבקש אמונו של הציבור״ - 0404
+
מבקר המדינה נגד גלנט: ״דוחה בשאט נפש מתקפות מפי גורם המבקש אמונו של הציבור״ מרים אלסטר, פלאש 90

מבקר המדינה נגד גלנט: ״דוחה בשאט נפש מתקפות מפי גורם המבקש אמונו של הציבור״

מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור השופט (בדימ') יוסף חיים שפירא, גינה את הדברים של השר יואב גלנט, אשר טען כי מינויו לרמטכ"ל בוטל כיוון שהיועץ המשפטי לממשלה לשעבר ומבקר המדינה הקודם נסחטו על רקע צנעת הפרט.

בדברים שנשא בכנס השנתי של "איגוד מבקרים פנימיים בישראל", אמר מבקר המדינה:

"אשר יגורתי בא לנו… בימים האחרונים שמענו מועמד שתוקף באופן חסר תקדים את היועץ המשפטי לממשלה הקודם עו"ד יהודה ויינשטיין ואת מבקר המדינה הקודם, מיכה לינדנשטראוס ומטיל ספק ביושרם.

אני דוחה בשאת נפש מתקפות אלה, ובוודאי מפי גורם בכיר שמבקש את אמונו של הציבור.

הן היועץ המשפטי לממשלה והן מבקר המדינה, פועלים באופן מקצועי לחלוטין ואין הם שוקלים שיקולים פוליטיים בהחלטותיהם. כך היה בעבר, כך מתקבלות החלטות בהווה, וכך יהיה גם בעתיד.

על מנת שלא ישתמע מדבריי כי גורמים אלה חסינים מפני ביקורת, אבהיר – ברחל בתך הקטנה – כי ניתן לבקר החלטות או התנהלות של יועץ משפטי לממשלה, או של מבקר המדינה, ושל כל גורם אחר. אף אחד איננו חסין מפני ביקורת. ואולם, ביקורת צריכה להיות לגופם של דברים ולא לגופם של אישים, ועליה להיות עניינית ולהיאמר בדרך מכובדת ומכבדת. לא כך היה במקרה זה.

אני מנצל במה זו ומבקש מכל המועמדים ומכל המפלגות, להקפיד ולנהל מערכת בחירות עניינית ומכבדת, ובוודאי שלא לתקוף את שומרי הסף כחלק מקמפיין הבחירות שלהן. יש לזכור שיש גם חיים לאחר הבחירות, וכן שהציבור כולו מסתכל על התנהלות נבחריו,  טרם הבחירות ולאחריהן, ומייחל להתכבד בהם".