איך בוחרים חברה לביצוע תמ"א 38? - 0404
+
איך בוחרים חברה לביצוע תמ"א 38? Pixabay

איך בוחרים חברה לביצוע תמ"א 38?

ישראל ממוקמת על השבר הסורי אפריקני, ועל כן מועדת לרעידות אדמה. מרבית רעידות האדמה בלתי מורגשות, אך אחת ל-100 שנה בקירוב מתרחשת רעידת אדמה חזקה שביכולתה להחריב בניינים ולגבות חיי אדם. רעידת אדמה כזאת בדיוק התרחשה ב-1927. עוצמתה הגיעה ל-6.25 והיא גבתה את חייהם של כ-500 בני אדם. למרות איומיה הממשיים של רעידת האדמה, המוכנות בישראל נמוכה למדיי. על כן אישרה הממשלה את תכנית המתאר לצורך חיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה, או בקיצור – תמ"א 38.

תמ"א 38 – מה זה אומר?

תכנית המתאר הארצית שנועדה לחיזוק מבנים היא שורה של תקנות המתייחסות לחיזוק מבנים לקראת רעידת אדמה עוצמתית. תכנית זו אושרה על ידי הממשלה ב-2005. התכנית חלה על בניינים העומדים בפני סכנת קריסה. באופן כללי, כדי להיכלל בתכנית, חשוב שיתקיימו 4 תנאים: היתר הבנייה של הבניית הוצא לפני התאריך 1.1.1980, המבנה אינו עומד בתקן לחיזוק מבנים מפני רעידת אדמה, לא נקבעה הריסה עבור המבנה, וכן – המבנה הוא בית משותף בעל 2 קומות לפחות ובעל שטח של 400 מ"ר לפחות. כמו כן, במסגרת תמ"א 38 תוכלו ליהנות משיפור משמעותי בבניין – מרפסת שמש חדשה, חניה פנימית מורחבת, ממ"ד בכל דירה או מעלית.

אז איך בוחרים את החברה שתחזק לנו את הבניין?

לאחר שהבנו מהי תמ"א 38, עלינו לבחור חברה לביצוע התכנית. הטיפים האלה יכולים לסייע לכם בעניין:

חברה המתמחה בתחום – תחום הבנייה מורכב למדיי, ועל כן לא כל חברה עוסקת בתמ"א 38. משום כך, אם אתם מעוניינים לבצע שינוי משמעותי בבניין שלכם, יש צורך לוודא שהחברה אכן מתמחה בתחום.

חברה מנוסה – בעת נתינת כל שירות איכותי, הניסיון מדבר בעד עצמו. צוות בניה מנוסה יודע לפתור בעיות בשטח, ועל כן חשוב לבחור בחברה מנוסה הפועלת במשך כמה שנים בתחום תמ"א 38.

הצעת מחיר – בחנו את הצעת המחיר שמציעה החברה. האם מדובר בהצעה הוגנת? זולה מדיי? או אולי יקרה מדיי? יש צורך לערוך סקר שוק ולקבל פירוט על הפעולות שעומדות להתבצע.

פגישה ראשונית – חשוב לא למהר ולסגור עסקה עם החברה בטלפון. היפגשו עם הנציג פנים מול פנים כדי לעמוד על טיבו ולוודא שזהו האדם שילווה אתכם בתהליך המורכב של תמ"א 38.

המלצות – תגדילו לעשות אם תבקשו המלצות על קבלן מקצועי מחברים, בני משפחה או פשוט תקראו המלצות באינטרנט. כך יגדלו הסיכויים שלכם למצוא חברה לביצוע תמ"א 38.

אנגלאינווסט לאורך כל הדרך

מחפשים חברה מקצועית שתוכל לחזק לכם את המבנה לקראת הרעידה הבאה? קבוצת אנגלאינווסט התחדשות עירונית מתמחה במגוון רחב של שירותים בתחום הבנייה. היא שמה לה למטרה לחזק את המבנים במסגרת תמ"א 38, לצד פרויקטים נוספים שבהם היא משתתפת כמו פינוי בינוי והתחדשות עירונית.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com