חיות ושקד: "הוועדה מינתה שופטים ורשמים בהליך מיון קפדני - מקוות שהחקירה תושלם במהרה" - 0404
+
חיות ושקד: "הוועדה מינתה שופטים ורשמים בהליך מיון קפדני – מקוות שהחקירה תושלם במהרה" נועם רבקין פנטון, פלאש 90

חיות ושקד: "הוועדה מינתה שופטים ורשמים בהליך מיון קפדני – מקוות שהחקירה תושלם במהרה"

ברקע יציאתו של ראש לשכת עורכי הדין אפי נווה לנבצרות, נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות ושרת המשפטים איילת שקד יצאו בהצהרה משותפת על חקירת המשטרה במסגרת הפרשה למינוי שופטים שהותרה הבוקר חלקית לפרסום. 

מטעם השתיים נמסר: "בימים האחרונים נפוצה חרושת שמועות בנוגע לפרשה הנחקרת ביחידת להב 433 והנוגעת למינוי שופטים. היום הותרו לפרסום פרטים הנוגעים לחקירה והובהר כי מדובר בחשד לביצוע עבירות מתחום טוהר המידות בקשר למינוי של שופטת שלום אחת לפני מספר שנים ולניסיון להביא למינוי שופט שלום לבית המשפט המחוזי שלא קודם.

בעקבות פרסום זה ראינו לנכון לציין כי אנו סמוכות ובטוחות כי מערכת אכיפת החוק תמצה את חקירת הפרשה ותגיע לחקר האמת. עוד ראינו לציין כי במהלך תקופת כהונתה של שרת המשפטים, חברת הכנסת איילת שקד, כיושבת ראש הוועדה לבחירת שופטים, מינתה הוועדה 334 שופטים ורשמים בכירים בהליך מיון ובחירה קפדני ומקצועי. לצד השרה מכהנים בוועדה שני חברי כנסת, שר האוצר, שלושה שופטים של בית המשפט העליון ובהם נשיאת בית המשפט העליון וכן שני נציגים של לשכת עורכי הדין.

ברשות השופטת בישראל מכהנים שופטות, שופטים, רשמות ורשמים בכירים העושים את מלאכתם נאמנה, ביושר ובמסירות. יש לקוות כי החקירה תושלם בהקדם על מנת לשמור על מעמדה של הרשות השופטת ועל אמון הציבור בה".

מבזקיםלכל המבזקים