מנכ״ל הבית היהודי: ״יש לאפשר לוועדה הציבורית להחליט על המועמד שיעמוד בראש הרשימה״ - 0404
+
מנכ״ל הבית היהודי: ״יש לאפשר לוועדה הציבורית להחליט על המועמד שיעמוד בראש הרשימה״

מנכ״ל הבית היהודי: ״יש לאפשר לוועדה הציבורית להחליט על המועמד שיעמוד בראש הרשימה״

מנכ״ל הבית היהודי, ניר אורבך, פנה לחברי מרכז המפלגה ואמר כי יש לאפשר לועדה הציבורית להחליט על המועמד שיעמוד בראש הרשימה:

"חברי וחברות הבית היהודי,

אנו נמצאים כעת בישורת האחרונה לקראת סיום הפרק הראשון בהכנת המפלגה ובגיבוש הרשימה לבחירות לכנסת ה-21.

עברנו שבועיים סוערים ובמספר פעולות משמעותיות הוכחנו שאנחנו מפלגה חיה ותוססת. שמענו דעות רבות והתווכחנו. הדברים לעיתים גלשו, אך אני בטוח שכולנו דואגים לעתיד הבית היהודי ולעתיד הציונות הדתית ועושים זאת מנהמת הלב.

בימים האחרונים קיימנו התיעצויות רבות עם אנשים ונשים רבים וכמובן עם חברי הכנסת המצויינים שלנו, גם באופן ישיר וגם באמצעות חברים וחברות יקרים.

לאחר סינון רעשי הרקע ותוך כניסה ללב הענין והתייחסות מכובדת להסתייגויות החשובות שהועלו ושיוצגו בישיבת המרכז הבאה, אנחנו יכולים לומר בסיפוק שישנה התקדמות גדולה והסכמה על סעיפים רבים ובעיקר על הצורך בועדת מינוי / איתור יו"ר הרשימה לכנסת. כמו כן ישנה הסכמה לגבי אופי ניהול ההצבעות במרכז, שתהיינה חשאיות ועם נוכחות משקיפים בשעת הספירה, באופן שירגיע חששות של חברים וחברות מסורים ויקרים.

נקודת המחלוקת העיקרית היא לגבי הוספת חברים וחברות להרכב הועדה וכן האם הועדה צריכה להעמיד לבחירה/אישור את המועמד/ת בו בחרה, לאישור מרכז המפלגה.

אנו סבורים כי בעת הזו יש לאפשר לועדה הציבורית להחליט באופן מלא על המועמד/ת שיעמוד בראש הרשימה. ההגיון הבריא אומר שאף מועמד/ת רציני/ת שנמצא/ת בתפקיד מפתח בחברה הישראלית לא יסכים להרתם למשימה המורכבת והקדושה, תוך סיכון עבודתו הנוכחית, אם זה יהיה כרוך באישור/בחירה מול גוף שאינו מכיר, אפילו גוף עם אנשים ונשים נפלאים כמו מרכז הבית היהודי.

כעת הועדה המייעצת עמלה, בעזרת חברים נוספים ובהתייעצות היועמ"ש של המפלגה ומשפטנים נוספים, על גיבושו הסופי של טופס ההצבעה.

בשל ההסתיגויות הטובות והשונות שהוגשו על ההצעה ומתוך מתן הכבוד הראוי לכל הסתייגות והסתייגות, אנו נוקטים במידת הזהירות המקסימלית כדי להצליח לדייק הכל בטופס ההצבעה מחד ומאידך לפשט אותו ככל שניתן.

אנו קשובים גם לקולות הרבים המבקשים מאיתנו לדחות בימים ספורים את ישיבת המרכז בשל מזג האויר הצפוי מחר באזורים נרחבים בארץ.אנו עושים כעת הערכת מצב ונודיע על כך אי"ה בהקדם האפשרי במהלך היום.

לאור ההתקדמות הרבה, אני סבור שניתן כעת להנמיך מעט את הלהבות ולהגיע אי"ה לישיבת המרכז ממוקדים ועניניים על מנת להצביע ולבחור בהצעה הטובה ביותר, שתאפשר לבית היהודי לבנות רשימה מצויינת ומגוונת, להתחבר לאיחוד הלאומי ולהשיג מספר מנדטים גבוה שיאפשר לנו להיות משמעותיים בכנסת ובממשלה הבאה".

 

מבזקיםלכל המבזקים