ח"כ בצלאל סמוטריץ' נבחר לראשות "האיחוד הלאומי" - 0404
+
ח"כ בצלאל סמוטריץ' נבחר לראשות "האיחוד הלאומי" הלל מאיר ואור אלכסנברג

ח"כ בצלאל סמוטריץ' נבחר לראשות "האיחוד הלאומי"

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' ניצח הערב (שני) את השר אורי אריאל ברוב קולות, בפריימריז של מפלגת "האיחוד הלאומי" ונבחר לכהן כיושב הראש של המפלגה. 

בצלאל סמוטריץ' זכה לרוב מוחלט של קולות עם 83 קולות לעומת השר אורי אריאל שזכה ל-40 קולות בלבד.

95% הצבעה בבחירות – סה"כ הצביעו: 123 מתוך 129. 

עם בחירתו אמר סמוטריץ': "חברים ושותפים יקרים, תודה על האמון! אין בי שמחה עכשיו. יש בי אימה ויראה מכובד האחריות שהטלתם זה עתה על כתפיי. הנני העני ממעש, נרעש ונפחד. 

בראש ובראשונה אני פונה ביראת כבוד למורי ורבי, ידידי היקר השר אורי אריאל: תודה מעומק הלב על שהנהגת את ספינת האיחוד הלאומי במשך שנים ארוכות בימים קשים וברגעי שלווה, במסירות אין קץ  ובאחריות גדולה. אני קורא לך אורי, בקריאה נרגשת, מעומק הלב, להמשיך ולתרום מניסיונך הרב להצלחת המפלגה. אני סמוך ובטוח שעוד נכונו לך שנים רבות של עשיה למען עם ישראל, ונשמח מאוד להיות חלק מכך.

חברות וחברים! בני ובנות הציונות הדתית – בפריפריה ובהתיישבות, בערים בקיבוצים ובמושבים – מובילים את מדינת ישראל בכל תחומי החיים. יש מי שמנסים בתקופה האחרונה לגמד אותנו וטוענים שהציונות הדתית סיימה את דרכה. שהיא איבדה את יכולת ההשפעה שלה. שכדי להנהיג ולהשפיע צריך לעזוב אותה.

הערב, כאן בירושלים, אנו אומרים בקול צלול: הציונות הדתית היא התנועה המשפיעה ביותר במדינת ישראל! והיא ממשיכה ותמשיך בכך במלא המרץ. בתורה, בחינוך, בהתיישבות, בגרעינים, בצבא, בכלכלה, בתקשורת, וכן, גם בפוליטיקה. ובשביל זה היא צריכה בית. והיום אנחנו מתחברים מחדש לבית הזה.

מתחברים מחדש לערכים שלנו. לתורה הגואלת של ארץ ישראל ולהבנת תפקידה בדור התחייה שלנו. מתחברים מחדש לשטח. בערים, בישובים ובכפרים. מתחברים מחדש למוסדות המפוארים שלנו. לישיבות, למכינות, למדרשות, לגרעינים, לחממות ולבתי הגידול שבהם אנחנו מגדלים את הדור הבא של החיילים של עם ישראל.

מתחברים מחדש לדגלים שלנו. אלה שלא נס ליחם. עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל, המורמים אל על בראש התורן. בלי לגמגם ובלי להתנצל. מתחברים מחדש לביחד שלנו – האיחוד הלאומי והבית היהודי, עם עוד ועוד חיבורים וקבוצות. מכאן אני קורא לחברנו בבית היהודי בואו נתחבר מחדש! זה זמן אחדות! אני מקווה שחברינו בבית היהודי יצליחו לייצב במהרה את הספינה שלהם, לעצב את רשימתם ולהתחבר מחדש.

אנחנו מתחברים היום מחדש בית אל וגבעת שמואל, קריית משה וכפר גנים, שדרות אופקים ורמת הגולן. מתחברים מחדש לגאוות היחידה ולתחושת השייכות והשליחות שמאפיינת אותנו עשרות בשנים. מתחברים מחדש לעצמנו. אנחנו מתחברים היום מחדש לעם ישראל. אני באמת מאמין שציבור גדול בכל רחבי מדינת ישראל מזדהה עם הערכים הנפלאים שהציונות הדתית מציבה בחלון הראווה שלה, ויכול וצריך להרגיש אצלנו בבית.

בלי שנטשטש ובלי שנוריד את הדגלים. דווקא כשנהיה אנחנו, באופן הכי אמין ואותנטי. אחינו החרדים! אחינו החילונים! ביתנו פתוח בפניכם! בפני כל מי שמרגיש מחובר לערכי הנצח של תורת ישראל עם ישראל וארץ ישראל.

חברים, מכאן אנחנו יוצאים לאחד את הציונות הדתית, לגבש אותה ולהחזיר אותה הביתה. תודה לכולכם על האמון. תודה לצוות המנצח של המפלגה. תודה לצוות שלי ולחברים שהולכים איתי לאורך שנים. תודה למשפחות ולנשים שלנו. וכמובן, תודה מיוחדת לאשתי, ששלי ושלכם – שלה הוא.

בשם השם נעשה ובעזרת השם נצליח".